Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65207.62
1.22%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3148.4
2.48%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.44
2.22%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $569.3
0.96%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Hint Kripto Borsası WazirX DeFi Sektörüne Adım Atıyor!

WazirX, Matic Network ile ortaklık yaparak DeFi sektörüne giriş yapacak!

Clock
Paylaş
Hint Kripto Borsası WazirX DeFi Sektörüne Adım Atıyor!

Hindistan’ın önde gelen kripto para borsalarından biri olan WazirX, bugün Matic Network ile ortaklaşa bir şekilde ilk merkezi olmayan finans ürününü geliştirmek ve başlatmak için hazırlandıklarını açıkladı.

728×90 muhabbit - Hint Kripto Borsası WazirX DeFi Sektörüne Adım Atıyor!300x250 muhabbit - Hint Kripto Borsası WazirX DeFi Sektörüne Adım Atıyor!

Bugün yapılan yeni bir duyuruda şirket, otomatik bir piyasa yapıcı (AMM) protokolü başlatacaklarını söyledi. WazirX’in CEO’su Nischal Shetty, ürünün şu anda geliştirilmekte olduğunu ve bu yılın Eylül ayı sonuna kadar bir testnet sürümünü piyasaya sürmeyi planladıklarını belirtti.

Otomatik bir piyasa yapıcı protokolü, geleneksel borsa pazarlarında kullanılan sipariş defterlerinin yerini alacak bir akıllı sözleşme biçimidir. Merkezi olmayan bir ekosistemde tokenların bir algoritma kullanılarak otomatik olarak işlem gördüğü bir likidite havuzu oluşturur.

Şirketin Matic ağını seçmenin nedeni ise, ağın Ethereum’dan daha yüksek ölçeklenebilirlik ve verimlilik sağlaması.

Shetty, yeni DeFi projesi aracılığıyla WazirX’in mevcut borsa kullanıcılarını ve yeni kurumsal fonları çekmeyi planladıklarını belirtti.

Yeni girişimlerinin son ürünü, kullanıcılara WRX tokenları karşılığında likidite havuzuna katılma beklentisini sunuyor. CEO, aynı zamanda kurumsal fonların alım ve satımlarını gerçekleştirmek için DeFi likiditesinden yararlanmasına da olanak tanıyacağını söyledi.

Shetty, ek likidite sağlamak için WazirX’in birden fazla likidite sağlayıcısı ile ortaklık kuracağını söyledi. Ancak Shetty, bu bahsi geçen potansiyel ortaklarının isimlerini vermeyi reddetti.

Şu an itibarıyla, yeni DeFi ürünü ana WazirX borsasından ayrı olarak piyasaya sürülecek, ancak Shetty “iki platform arasında daha derin bir entegrasyon” üzerinde çalışmayı planladıklarını söyledi.

Belirsiz kripto düzenlemelerinin proje üzerindeki etkisi ile ilgili olarak Shetty, “Hindistan’da gelecek düzenlemelerin pozitif olacağından” emin olduğunu belirtti.

2019’da önerilen kripto paralara genel bir yasak ile ilgili olan yasa tasarısı, Hindistan’da bir yasa haline gelirse, proje neredeyse hiç kullanıcıya erişemeden durma riski taşıdığından, kuruluşun yeni bir kripto projesi üzerinde çalışması dikkate değer bir adım.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar