BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

MATIC ve LINK Mayıs Ayında En Çok Geliştirilen Projeler Arasında!

Proje üzerinde çalışan geliştiricilerin aktivite oranı ve geliştirilen farklı çözümler, projenin başarısı için önemli bir indikatör olarak öne çıkmakta.

Yayın:

-

matic

Santiment verilerine göre Mayıs ayının en çok geliştirlen Ethereum tokenleri arasında Matic (MATIC) ve Chainlink (LINK) de bulunuyor.

Proje üzerinde çalışan geliştiricilerin aktivite oranı ve geliştirilen farklı çözümler projenin başarısı için önemli bir indikatör olarak öne çıkmakta.

İşte O Projeler

Mayıs ayının en aktif projesi ise Gnosis (GNO). Gnosis Ethereum üzerinde geliştirilen bir “tahmin marketi” olarak tanımlanabilir. Mayıs ayında yayınlanan Gnosis Safe Multisig masaüstü uygulaması sayesinde kullanıcılar işlemlerini websitesi yerine uygulama üzerinden gerçekleştirebiliyor.

Ethereum üzerinde geliştirilmeye başlanan en eski projelerden olan Gnosis tokeni an itibariyle 23.64 $ seviyelerinden işlem görmekte.

İkinci sırada yine oldukça eski projelerden Status (SNT) bulunmakta. Ethereum üzerinde çalışan gizlilik özellikleri ile öne çıkan bir sohbet uygulaması olan Status, kullanıcıların sahbet uygulaması üzerinden birbirlerine mesaj atar gibi ETH göndermesine izin veriyor. Ek olarak web3 uygulamalarına da Status üzerinden erişim sağlanabiliyor.

Status an itibariyle 0.027 $ seviyelerinden işlem görmekte.

Üçüncü sırada altcoin yatırımcılarının gözdelerinden Chainlink (LINK) bulunuyor.

Geçtiğimiz ay Chainlink VRF’in duyurusunu yapan Chainlink, yeni çözümü ile birlikte rastgele fonksiyonları, doğrulanabilir rastgele araçlarla üretebilir hale gelmiş durumda.

VRF projesi blockchain üzerinde oluşturulan oyun, güvenlik ve ikinci katman protokollerine odaklanan akıllı sözleşmelerin geliştirilmesine ve hızlandırılmasına yardımcı olmakta.

grafik

LINK’in ardından ise Ethereum üzerinde gizlilik özelliği ile öne çıkan Keep Network (KEEP) karşımıza çıkıyor.

Yine benzer şekilde yüksek geliştirme oranlarına sahip olan proje, 15 Mayıs’ta Ethereum üzerinde tBTC’yi aktive etmişti.

Halka açık blockchain ağı üzerinde gizli data oluşturabilme özelliği ile dikkat çeken proje çalışmalarına hızla devam ediyor. Keep Network an itibariyle 0.45 $ seviyelerinden işlem görmekte.

7’inci sırada ise Matic (MATIC) bulunmakta. Birkaç gün önce kendi mainnetini yayınlayan proje altcoin yatırımcılarının ve traderların sevdiği bir proje olarak öne çıkıyor.

Mainnete geçiş yapan proje staking işlemlerinin de yakın zaman içerisinde başlatılacağını duyurmuş durumda. Mainnete geçiş ile ağ üzerinde geliştirilen aktif proje sayısının 50’nin üzerine çıktığını duyuran Matic, son dönemde ise 6 yeni projenin hayata geçtiğini açıklamış durumda.

grafik

Matic’in ardından ise MakerDao (MKR) gelmekte. Geçtiğimiz dönemde Ethereum fiyatının düşmesi ile bağlantılı olarak önemli sıkıntılar yaşayan MakerDao, yaptığı açık artırma ile gündeme gelmişti.

Geçtiğimiz günlerde Coinbase’de listelenmeye başlayan Maker, kripto para teminatı ile stablecoin üreten ve topluluk tarafından yönetilen bir merkezsiz yönetişim sistemi.

Mayıs ayı içerisinde teminat olarak WBTC kabul etmeye başladığını duyuran Maker, stablecoin SAI’yi de sonlandırıp yolda Dai (DAI) ile devam edeceğini duyurmuştu.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

YouTube, Kripto Para Dünyasına Karşı!

YouTube, bir kripto para odaklı kanalı daha kapattı.

Yayın:

-

Kripto para karşıtı YouTube

YouTube, kripto para dünyasına karşı katı olan tutumunu bir kez daha gösterdi. Aaron ve Austin Arnold kardeşlerin kripto para birimleri üzerine paylaşım yaptıkları YouTube kanalı Altcoin Daily, YouTube tarafından askıya alındı.

Kanalın sahipleri Arnold kardeşler, 31 Temmuz tarihinde sosyal medya platformu Twitter’dan 214 bin aboneye sahip Altcoin Daily isimli YouTube kanallarının YouTube’un “yasa dışı aktivitelere teşvik ettiği” gerekçesiyle kapatıldığını paylaştı.

Paylaşımda yasa dışı aktiviteleri asla ama asla teşvik etmediklerini ve reklamını yapmadıklarını dile getiren kardeşler, YouTube ekibinden kararın yeniden gözden geçirilmesini rica ettiler. Sonraki paylaşımlarında da Twitter’daki 27 bin takipçilerinden ve kripto para dünyasından destek olarak YouTube ile iletişime geçmelerini istediler.

Paylaşımın ardından, kripto para dünyasının ünlü isimlerinden kardeşlere destek yağdı. Hatta Altcoin Daily kanalının geri getirilmesi için change.org kampanyası bile başlatıldı.

Tarihler 3 Ağustos’u gösterdiğinde ise Altcoin Daily topluluğunu sevindiren bir olay yaşandı. Kripto para dünyasından birçok ismin olaya müdahil olması ve YouTube tarafından yapılan incelemelerden sonra Altcoin Daily kanalı yayın hayatına geri döndü.

İlk Vukuat Değil!

Başından beri kripto para dünyasına çekinceli olarak bakan YouTube, 2019 yılının sonlarına doğru birçok kripto para ilişkili kanalı ve videoyu sisteminden kaldırmıştı. Geçtiğimiz ay Bitcoin.com’un resmî YouTube kanalı da YouTube’un topluluk politikasına uymadığı gerekçesiyle askıya alınmıştı. Ardından tıpkı Altcoin Daily gibi Bitcoin.com’un YouTube kanalı da tekrar açılmıştı.

Kripto para dünyası ile pek iyi ilişkiler içerisinde olmayan YouTube, birçok yatırımcı ve bu sektöre emek veren insan tarafından eleştiriliyor. Bu eleştirilerin büyük bir kısmı ise giveaway scam kurgulayan birçok dolandırıcı YouTube kanalı dururken yüksek takipçili ve topluluk tarafından tanınan kanalların YouTube tarafından hedef alınması. Eleştirel yönünü bir kenara bıraktığımızda kripto para dünyasının tanınan şirketlerinden Ripple’ın bu eleştirileri haklı çıkartacak bir konuda YouTube’a dava açtığı biliniyor. Ripple, geçtiğimiz aylarda YouTube’un Ripple’ı kötüleyen ve dolandırma amaçlı olaylarda kullanmaya çalışan kanalları kontrol etmediği ve kapatmadığı gerekçesiyle dava etmişti.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Whale Alert Eski Ripple CEO’sunun Ne Kadar XRP Sattığını Açıkladı!

Yapılan açıklamada yılbaşı itibariyle 3 Ağustos’a kadar Jed McCaleb tarafından satışı yapılan XRP’lerin 375 milyon adet olduğu açıkladı.

Yayın:

-

Whale Alert Jed McCaleb XRP

Whale Alert tarafından yapılan açıklamaya göre eski Ripple CEO’su Jed McCaleb’in 2020’de ne kadar XRP satışı yaptığı ortaya çıktı.

Yapılan açıklamada yılbaşı itibariyle 3 Ağustos’a kadar Jed McCaleb tarafından satışı yapılan XRP’lerin 375 milyon adet olduğu açıkladı.

Ortalama değeri hesaplanan XRP’lerin değeri ise yaklaşık 75 milyon $. Günlük ortalama 1.74 milyon XRP satan McCaleb’in XRP satışlarından elde ettiği günlük gelir ise 374.200 $ etmekte. 2019 yılında gerçekleştirdiği satışlara oranlar yüzde 266 daha fazla XRP satan eski CEO’nun yıl sonuna kadar toplamda 630 milyon XRP satacağı hesaplanmış durumda. McCaleb’in Ripple ile olan sözleşmesinde 4 Milyar XRP daha bulunuyor.

Anlaşma Gereği Veriliyor

Ripple ile yaptığı anlaşma gereği XRP’leri bulunan McCaleb, elindekilerin tümünü aynı anda satamıyor. Yapılan anlaşmada McCaleb’in satışlarına limit getirilmiş durumda. Aşırı satış durumunda fiyat noktasında bir olumsuzluk oluşma ihtimali sebebiyle sınırlandırma getirilen XRP’lerin her ay başında belirli bir miktarının kilidi açılmakta. Whale Alert ise her ay başında McCaleb cüzdanlarındaki kilitleri açıklıyor.

90.000’den fazla transferi izleyerek McCaleb’ın cüzdanlarını tespit eden Whale Alert, birçok cüzdanı ortaya çıkarmış durumda.

2014 ve 2019 yılları arasında toplamda 1.05 milyar XRP satışı tespit ettiğini belirten hesap, satış ortalamasının ise 0.129 $ olduğunun altını çiziyor. Bu satışlardan McCaleb’in elde ettiği gelir ise 135 milyon $.

4.7 Milyar XRP Daha Var

Eski CEO’nun kilitli cüzdanında 4.7 milyar XRP’nin daha bulunduğunu açıklayan Whale Alert, bu miktarın dolaşımda bulunan XRP miktarının yaklaşık yüzde 5’in tekabül ettiğinin altını çizmekte.

Satışlar Fiyatı Etkiliyor Mu?

Uzun zamandır McCaleb tarafından yapılan satışların XRP fiyatında satış baskısı oluşturduğu söyleniyor. Whale Alert ise tam tersini söylüyor. XRP işlem hacimleri incelendiğinde McCaleb tarafından yapılan satışların oluşturduğu etki son derece düşük.

1-7 Ağustos 2017 tarihinde 2.5 milyon XRP satan McCaleb’in sattığı miktarın toplamda 741.000 $ olduğunu belirten hesap, aynı hafta içerisinden Bitstamp’te XRP/USD paritesindeki işlem hacminin 127 milyon XRP olduğunun altını çiziyor. Sadece hacim tarafını incelemenin yeterli olmadığını kabul eden Whale Alert yine de satışların etkisinin düşünülenin çok altında olduğunu belirtmekte.

Sizce McCaleb’in satışları XRP fiyatını olumsuz yönde etkiliyor mu?

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.