Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65932.04
-1.50%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3463.44
-0.52%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.25
-3.01%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $600
-0.18%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Binance, Gürcistan’da Yeni Bir Bölgesel Merkez Kurduğunu Duyurdu!

Binance, kripto para dostu olarak bilinen Gürcistan’da yeni bir blockchain merkezi kurdu.

Clock
Paylaş
Binance, Gürcistan’da Yeni Bir Bölgesel Merkez Kurduğunu Duyurdu!

Önde gelen kripto para borsası Binance, kripto para dostu olarak bilinen Gürcistan’da yeni bir blockchain merkezi kurduğunu duyurdu.

728×90 muhabbit - Binance, Gürcistan'da Yeni Bir Bölgesel Merkez Kurduğunu Duyurdu!300x250 muhabbit - Binance, Gürcistan'da Yeni Bir Bölgesel Merkez Kurduğunu Duyurdu!

Kısa süre önce yapılan açıklamada Binance, “Web3 outpost” adını verdiği girişim ile birlikte, blockchain teknolojisi alanına yeni yetenekleri çekmeyi hedefliyor. Bunun yanında, dijital finansla ilgili düzenlenecek eğitimler ile birlikte, Gürcistan’da kripto para endüstrisinin gelişimine katkı sağlamayı hedefledikleri belirtiliyor.

Yeni kurulan merkezin şu an için 25 kişiden oluştuğu belirtilirken, eğitim ve hackathon etkinlikleri düzenlemek için bu sayının daha da artırılacağı belirtiliyor.

Binance, başlatmış olduğu bu yeni girişim ile Gürcistan’da kripto para alanında atmış olduğu adımlara bir yenisini daha eklemiş oldu. Hatırlanacağı üzere bu yılın başlarında Binance, yerel kripto para ödeme ağ geçidi CityPay ile ortaklık kurmuş ve Gürcistan İnovasyon ve Teknoloji Ajansı (GITA) ile iş birliği gerçekleştirmişti. Bunun yanında, kadınlara yönelik olarak verilecek olan Web3 eğitimini desteklemek için Binance Charity girişimi başlatılmıştı.

Başlatılan bu son girişim ile ilgili olarak açıklama yapan Binance Bölge Direktörü Vladimir Smerkis, şu ifadelere yer verdi:

“Binance için Gürcistan, haritamızda önemli bir nokta. Bugüne kadar burada toplamda 2.000’den fazla kişinin katıldığı üç topluluk toplantısı düzenledik. Ülkedeki dijital varlıkların geliştirilmesinde hem kripto para topluluğundan hem de işletmelerden büyük bir potansiyel ve ilgi görüyoruz.”

Kripto Para Dostu Gürcistan

Bilindiği üzere Gürcistan hükümeti, ülkeyi küresel bir kripto para merkezi haline getirmek için birçok hamle gerçekleştirdi. Atılan bu adımlar ile birlikte Gürcistan, dünyanın önde gelen kripto dostu ülkelerinden biri olmak istiyor.

Gürcistan tarafından kripto para alanında atılan bu adımlar, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun da dikkatini çekmiş durumda. Öyle ki CZ, geçtiğimiz yılın kasım ayında Gürcistan’ı ziyaret etti.

İlginizi çekebilir: Changpeng Zhao “CZ” Kimdir?

Ziyaret sırasında CZ, Gürcistan Başbakanı Irakli Garibashvili, yerel iş insanları ve kripto para topluluklarıyla bir araya geldi.

binance gurcistan 900x541 - Binance, Gürcistan'da Yeni Bir Bölgesel Merkez Kurduğunu Duyurdu!

O dönem yapılan görüşmelerde, Gürcistan’ın inovasyon odaklı bir hükümet tarafından yönetilen, gelişmiş finansal teknolojiler için bir merkez olma statüsü üzerine çalışılacağı vurgusu yapıldı.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Borsa Haberleri İçin: Borsa Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar