BİZİ TAKİP EDİN

ANALİZ

Changpeng Zhao Kimdir? McDonalds’tan Binance’e!

Binance’ın kurucu ve CEO’su, henüz 30 yaşına gelmeden büyük başarılar elde eden Changpeng Zhao kimdir? Bugünlere nasıl gelmiştir?

Yayın:

-

B

Günümüzün en popüler ve en büyük borsalarından biri olan Binance’ın kurucu ve CEO’su olan 77 doğumlu Changpeng Zhao, henüz 30 yaşına gelmeden büyük başarılar elde etmiştir.

Çin asıllı Changpeng Zhao namıdiğer CZ doğduktan kısa bir süre sonra, bir profesör olan babasının “Burjuva yanlısı beyin gücü” olarak nitelendirilmesi sonucu ülkeden sürülüyor. Bunun üzerine 1980’lerin sonlarına doğru maaile Kanada’ya daha doğrusu Vancouver’a taşınıyorlar.

Çin’den sürülmelerinin ardından CZ genç yaşında aile ekonomisine yardımcı olmak amacıyla çeşitli işlerde tutunmaya çalışıyor. Küçük çaplı işlerin yanı sıra eğitim hayatını da ihmal etmiyor. Kanada’nın en köklü devlet üniversitelerinden biri olan McGill Üniversitesi’nde Bilgisayar Bilimi okuyor.

Changpeng Zhao'nun okuduğu devlet üniversitesi McGill Üniversitesi.
McGill Üniversitesi

Çalkantılarla Dolu İş Hayatı

Eğitim hayatının sona ermesiyle iş hayatına adım atıyor. Ancak bu sefer McDonalds gibi ufak tefek fast food restoranlarında değil Tokyo Menkul Kıymetler Borsası gibi büyük kurum ve kuruluşların peşinde koşuyor. Tokyo Menkul Kıymetler Borsası’nda çalışmasının ardından Bloomberg’de işe başlıyor ve henüz 30 yaşına gelmemişken teknik birimlerin baş müdürü oluyor.

2005 yılında kendi girişimcilik hikâyesi için Şangay’a gidiyor ve Fusion Systems adını verdiği ticaret platformunu kuruyor. Ancak Çin hükümetinin yaptırımlarından dolayı bu girişimi başarısızlıkla sonuçlanıyor.

Ardından 2013 yılında Blockchain.info’ya katılıyor. Birkaç ay çalıştıktan sonra OKCoin’de teknoloji sorumlusu olarak işe başlıyor. Ancak o da pek uzun sürmüyor. Bir yılını bile doldurmadan işten çıkıyor.

2017 yılında ise tam anlamıyla turnayı gözünden vurduğu girişimi kripto para borsası Binance’ı kuruyor. Yaklaşık 180 günlük bir süre içerisinde adını duyuran Binance, 8 aydan kısa bir süre içerisinde de dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri oldu.

Binance henüz 1 yılını doldurmamışken CZ, Forbes Magazine’deki “Kripto Para Dünyasındaki En Zengin İnsanlar” listesinin üçüncü sırasını kapmıştı bile. 2018 yılının Eylül’ünde henüz yaklaşık 15 ay olmuşken net serveti 1,4 milyar dolar civarındaydı. 2020 yılında ise bu servetin ne kadar olduğu bilinmiyor.

CZ Binance ile başarıya ulaşan kripto para dünyasının önde gelen isimlerinden biri oldu. Her söylediği veya her açıklaması kripto para borsasına yön veren CZ, son konuşmasında Binance için öngördüğü geleceğin düşündüğü kadar hızlı gelmediğini iletmişti.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Litecoin LTC Fiyat Analizi 26.10.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Litecoin’i inceliyoruz (26.10.2020). Litecoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Yayın:

-

Fiyat Analizi No 5: Litecoin (LTC)

Bugünkü fiyat analizi yazımızda Litecoin’i inceleyeceğiz. Yaklaşık bir hafta önce de bir Litecoin fiyat analizi hazırlamıştım. O yazıma da buradan ulaşabilirsiniz. Bu yazıyı hazırlarken açıkçası biraz zorlandım. Çünkü hazırlarken bile fiyat düşmeye devam ediyor. O yüzden elimi biraz çabuk tutmaya çalıştım.

Litecoin LTC fiyat grafiği 26.10.2020. 1 saatlik grafik, veriler FTX borsasına aittir.

Bir önceki Litecoin Fiyat Analizi yazımı okuduysanız o grafikteki direnç bölgelerinin burada destek olarak belirttiğimi fark etmişsinizdir. Önceki fiyat analizi yazılarımda destek/diremç dönüşümleri hakkında bilgi vermiştim. Bundan dolayı burada tekrarlamayacağım.

Burada dikkat çekmek istediğim en önemli nokta fiyattaki tepeler yükselirken yani sürekli yeni bir yüksek tepe yaparken RSI’da ise durum tam tersi. RSI’daki tepeler her zaman bir öncekinden daha düşük seviyede oluşuyor. Yani fiyat ile RSI arasında bir uyumsuzluk var. Ayrıca bilirsiniz ki tepelerde oluşan uyumsuzluklar negatiftir. Aslında şuan yaşadığımız düşüş de bunu kanıtlar nitelikte. Buna ek olarak Bitcoin’de de uyumsuzluk mevcuttu ve o da saatlikteki yükselen trendini kırdı. Bitcoin’de yaşanan düşüş de Litecoin’deki düşüşün tuzu biberi oldu.

Şu an benim takip ettiğim ilk destek bölgemiz 51-52$ bölgesi. Fiyat buraya gelirse zaman dilimini küçülterek dönüş teyidi arayacağım. Yani muhtemel dönüş beklediğim yer bu bölge.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Ethereum ETH Fiyat Analizi 25.10.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz (25.10.2020). Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Yayın:

-

Yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum (ETH)’u inceleyeceğiz. Geçtiğimiz günlerde yine bir ETH analizi yapmıştım. Ancak grafik üzerindeki göstergeler değiştiği için güncelleme isteği duydum. Bir önceki Ethereum Fiyat Analizi yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

Ethereum (ETH) fiyat grafiği 25.10.2020. 1 Saatlik grafik veriler FTX borsasına aittir.

Eğer yukarıda bahsettiğim bir önceki Ethereum fiyat analizi yazımı incelediyseniz şu anki grafikle arasında bazı farklar olduğunu görmüşsünüzdür. Bir önceki grafikte direnç olan bölgelerimiz burada destek görevi görmekte. Önceki analiz yazılarımda desteklerin direnç veya tam tersi dirençlerin destek olabileceğini belirtmiştim. Burada da dirençlerin desteğe dönüşmesi söz konusu.

Şuan fiyat için net bir yön belirtmek pek doğru değil açıkçası. En azından bu zaman dilimi için. Ancak genel anlamda bakarsak Ethereum için henüz yükseliş trendi son buldu diyemeyiz. Bu grafik özelinde konuşursak 402-403$ bölgesinde desteği iki defa test etmiş durumda. Unutmayın ki bir destek veya direnç ne kadar test edilirse o kadar zayıflar. İki test için bu destek bölgesi zayıfladı diyemeyiz. İleriki dönemde daha fazla test gerçekleşirse bu destek bölgesi için tehlike çanları çalmaya başlar.

Son olarak bir RSI trendi de bulunmakta. Burada küçük bir bilgi de vermek istiyorum. Genelde benim gözlemlediğim RSI’da oluşan trend kırılımı fiyattaki büyük hareketten önce gerçekleşiyor. Bundan dolayı fiyatta bir kırılım beklentimiz var ise RSI değerini takip etmek daha önemli hale geliyor.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.