BİZİ TAKİP EDİN

SON DAKİKA

Malta: Binance Burada İş Yapmak İçin İzne Sahip Değil!

Maltalı regülatörler Binance’in Malta içinde çalışma iznine sahip olmadığını açıkladılar.

Avatar

Yayın:

-

binance malta

Maltalı regülatörlerin yaptığı açıklama Binance ve dolayısıyla marketi sıkıntıya sokacak gibi gözüküyor. Malta Finans Hizmetleri Merkezi ( MFSA) Binance’in Malta içinde “henüz regülatif olarak gözetime tabii tutulmadığını” söyledi ve ekledi.

Binance’in faaliyetlerinin regülasyona ve izne ihtiyaç duyup duymadığı araştırılıyor. Binance’in burada iş yapabilmesi için gerekli olan 2018 yılında çıkarılan CAP50 belgesine sahip değiller.

Binance hatırlayacağınız üzere 2018 yılında Malta’da ilk ofisini Japonya’daki regülatörler ile sıkıntı yaşayınca açmıştı. Dönemin tartışmalı başbakanı Joseph Muscat’ın o sıralar tam desteğini alan Binance CEO’su CZ, Malta’nın lokal borsasıyla da çalışıp STO’ lar (security token offering) yapılacağını iddia etmişti.

Binance’in şu anda Malta’da ofisinin olup olmadığı belirsiziliğini korurken, Malta’nın yeni başbakanın kriptoparalara karşı olan tutumu da aynı şekilde merak konusu oldurmayı sürdürüyor.

Güncelleme: MFSA’ın 60 dan fazla başvuru alan Malta’nın Binance ya da herhangi bir kripto borsasına izin verilmediği de gelen bilgiler arasında.

Haber güncellenecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trend Haberler