Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66333.99
-0.18%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3204.35
0.58%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.43
-1.91%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $608.2
2.08%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

SON DAKİKA

Malta: Binance Burada İş Yapmak İçin İzne Sahip Değil!

Maltalı regülatörler Binance’in Malta içinde çalışma iznine sahip olmadığını açıkladılar.

Clock
Paylaş
Malta: Binance Burada İş Yapmak İçin İzne Sahip Değil!

Maltalı regülatörlerin yaptığı açıklama Binance ve dolayısıyla marketi sıkıntıya sokacak gibi gözüküyor. Malta Finans Hizmetleri Merkezi ( MFSA) Binance’in Malta içinde “henüz regülatif olarak gözetime tabii tutulmadığını” söyledi ve ekledi.

728×90 muhabbit - Malta: Binance Burada İş Yapmak İçin İzne Sahip Değil!300x250 muhabbit - Malta: Binance Burada İş Yapmak İçin İzne Sahip Değil!

Binance’in faaliyetlerinin regülasyona ve izne ihtiyaç duyup duymadığı araştırılıyor. Binance’in burada iş yapabilmesi için gerekli olan 2018 yılında çıkarılan CAP50 belgesine sahip değiller.

Binance hatırlayacağınız üzere 2018 yılında Malta’da ilk ofisini Japonya’daki regülatörler ile sıkıntı yaşayınca açmıştı. Dönemin tartışmalı başbakanı Joseph Muscat’ın o sıralar tam desteğini alan Binance CEO’su CZ, Malta’nın lokal borsasıyla da çalışıp STO’ lar (security token offering) yapılacağını iddia etmişti.

Binance’in şu anda Malta’da ofisinin olup olmadığı belirsiziliğini korurken, Malta’nın yeni başbakanın kriptoparalara karşı olan tutumu da aynı şekilde merak konusu oldurmayı sürdürüyor.

Güncelleme: MFSA’ın 60 dan fazla başvuru alan Malta’nın Binance ya da herhangi bir kripto borsasına izin verilmediği de gelen bilgiler arasında.

Haber güncellenecektir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar