BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Binance Jersey Faaliyetlerini Durdurma Kararı Aldı!

Binance Jersey 30 Kasım’da kullanıcılarına veda edecek!

Yayın:

-

Binance Jersey

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, Jersey merkezli yan kuruluşu Binance Jersey’i yakında kapatacağını duyurdu.

Binance, Avrupa pazarlarına girmek için genişleme girişiminin bir parçası olarak Jersey’deki platformunu başlattı. 15 Ocak 2019 tarihinde Binance Jersey, borsanın Avrupalı tüccarlar için itibari paradan kripto para birimi ticaretine izin vereceğini duyurmuştu. Borsa, lansmanda hem euro hem ingiliz Sterlini karşısında Bitcoin ve Ethereum ticaretine destek veriyordu.

Borsa, Binance Jersey’i Avrupa pazarlarında “büyük bir itici güç” haline getirmeyi hedeflerken, piyasa istatistikleri, hedeflerin gerisinde kaldığını gösteriyor. En son CoinMarketCap verilerine göre Binance Jersey’in 24 saatlik işlem hacmi 211.531 $ olarak görünüyor. Detaya inecek olursak, BTC / EUR paritesi 76.597$, BTC / GBP 46.974$ hacminde. Binance ekosisteminin yerel tokenı olan Binance Coin ise, yalnızca 5.133$’lık GBP ve EUR işlem hacmine sahip.

Binance, 30 Ekim tarihinde, GBP, EUR ve desteklenen tüm kripto para yatırma işlemlerini kısıtlayacak. Para yatırma işlemleri askıya alındıktan sonra, borsa 9 Kasım tarihine kadar tüm çiftlerin ve para birimlerinin alım satımına ve çekimine izin verecek. Platform 30 Kasım’dan sonra tamamen kapatılacak.

Borsa, Jersey’deki operasyonları durdurmalarının kesin nedenini belirtmedi. Ancak ana platform, Binance.com‘un “uyumlu bankacılık kanalları aracılığıyla Jersey vatandaşlarına hizmet sunmaya devam edeceğini” söyledi.

Ne dersiniz? Binance Jersey pazarlama stratejileri anlamında başarısız bir dönem mi geçirdi? Yoksa Jersey halkı kripto paralara hala çok mu yabancı?

Daha fazla Binance haberleri için: Binance Haberleri

Daha fazla borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

OKEx’ten Çıkışlar Başladı! Büyük Transferler Gerçekleşiyor!

Wu Blockchain’e göre OKEx’ten başlangıç olarak 5681.79 BTC çıkış yaptı. Wu yapılan çekim işlemlerinin büyük kısmının Binance, Huobi ve ZB’ye gerçekleştiğinin altını çizdi.

Yayın:

-

okex

OKEx bir ayı aşkın süredir kapalı olan çekimleri bugün Türkiye saati ile 11.00’da başlattı. İşlemlerin açılması ile büyük çıkışlar gerçekleşti.

Wu Blockchain’e göre OKEx’ten başlangıç olarak 5681.79 BTC çıkış yaptı. Wu yapılan çekim işlemlerinin büyük kısmının Binance, Huobi ve ZB’ye gerçekleştiğinin altını çizdi.

Alp Işık da OKEx’ten sadece bir blok içinde 2822 BTC’nin çekildiğinin altını çizdi.

OKEx’in Ethereum cüzdanlarında da çıkışlar başlamış görünüyor.

Whale Alert verilerine göre OKEx’in Ethereum cüzdanından Binance’e ciddi miktarda ETH taşınmış durumda.

OKB Çıkışı Var

OKEx cüzdanlarından ciddi miktarda OKB çekimi de gerçekleşiyor. Yine Whale Alert verilerine göre FTX’e yüksek miktarda OKB transfer edilmiş durumda.

Aynı şekilde isimsiz bir cüzdana da 391,000 OKB gönderildiği görülüyor.

OKEx tarafında yayınlanan ödül programı sayesinde çıkışlar azaltılmış görünüyor. Birçok analist çok daha büyük çıkışların gerçekleşmesini bekliyordu. Bildiğiniz üzere OKEx gelirinin bir kısmını kullanıcılarla paylaşacağını açıklamıştı. Ödüllerin dağıtılmasından sonra çıkışların hızlanması muhtemel görünüyor.

Sizce OKEx cüzdanlarından yüklü çekimler devam edecek mi?

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

Dijital Yen, Kripto Pazarını Daha Canlı Hale Getirebilir!

Dijital yenin ayak sesleri duyuluyor.

Yayın:

-

Dijital Yen

Bu ayların başında, Japonya Merkez Bankası, 2021’de dijital yen testine başlama planlarını duyurmuştu. O zamandan bu yana, kurumların kalkınma ve işbirliklerine yaklaşımına ilişkin daha fazla ayrıntı, özel sektörün buna hazır olduğuna dair göstergeleri oraya çıkardı. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu durum test aşamasında önemli bir rol oynayacaktır.

Bugün Reuters, Japon finansal hizmetler devi Monex Inc.‘in CEO’sunun, merkez bankasının CBDC’lere karşı daha proaktif duruşunu memnuniyetle karşıladığını belirtti.

CEO Oki Matsumoto, bir CBDC’yi uygulama koyacak herhangi bir hamlenin, Japon ekonomisinin dijitalleşmesi için olumlu olacağını ve ekonomiyi daha verimli hale getireceğini savundu. Ayrıca Matsumoto, banka dışı dijital para sektörü için bir avantajın olduğunu söylüyor:

CBDC’ler, kripto para birimlerinin birlikte çalışabilirliğini önemli ölçüde artıracak. Bu sayede, kripto para piyasası daha canlı hale gelecek.

Matsumoto için, birçok küçük kripto borsa tüccarının banka hesaplarına sahip olmaması, kripto varlıklarını itibari paraya dönüştürmek isteyen tüccarlar için bir sınır ve engel teşkil ediyor. Japonya’da dijital yen ile, daha sorunsuz bir destek potansiyeli bu işlemlerin ardında yatıyor.

Monex Inc, Japon kripto para borsası Coincheck’i, platformun saldırıya uğramasından kısa bir süre sonra, 2018 baharında satın aldı. Yapılan açıklamalara göre, Coincheck saldırısının faturası 500 milyon $’ın üzerinde.

Monex, geçtiğimiz yıl Facebook’un planladığı global stablecoin için yönetişim konsorsiyumu olan Libra Association’a katılmak için başvurarak dijital varlık alanında aktifleşmeye çalışıyor.

Daha fazla CBDC Haberi için: CBDC Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.