BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Binance, Kara Para Aklamayı Önleme Konusunda Ciddi

Binance Güney Kore, kara para aklamanın önüne geçmek için kara para aklamayı önleme denilince akla gelen isim olan Coinfirm ile birlikte çalışacak.

Yayın:

-

Binance, Kara Para Aklamayı Önleme Konusunda Ciddi

Binance Güney Kore, para aklamanın önüne geçmek için kara para aklamayı önleme denilince akla gelen isim olan Coinfirm ile birlikte çalışacak.

Kripto paraların kara ekonomide kullanımlarının yaygınlaşması birçok hükümeti ve kripto para borsasını endişelendiriyor. Bu endişe birçok yapıyı özellikle kara para aklamanın önlenmesi için çeşitli yollar arayışına sokuyor.

Tam da bu endişelerin üzerine su serpmek amacıyla kurulan Coinfirm, ticari olarak kripto para kullanan kurum ve kuruluşlara Blockchain’den bağımsız bir kara para aklamayı önleme (AML) platformu sunuyor.

Coinfirm’in AML (kara para aklamayı önleme) ve analiz platformu, kendi rakamlarına göre yaklaşık 1400 Blockchain’e ve protokollerinde uyumluluk çalışmalarına yardımcı olmanın yanı sıra işlemlerin ve kripto para adreslerinin izlenmesine yardımcı olmak için tasarlanmıştı. Platform finansal kuruluşlardan birçok kripto para borsasına kadar çeşitli sektörlerde farklı şirketler tarafından kullanılmaktadır.

Binance 2019 yılında Mali Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından yayınlanan kara para aklama ile ilgili ulusal yönergelerden geçebilmek amacıyla Coinfirm ile ilk AML ortaklığını açıklamıştı.

Ortaklığın sonrasında Coinfirm’in çözümünü sistemlerine entegre etmeye başlayan Binance, entegrasyon sonrası ana platformunda büyük bir uyumluluk yükü taşımadı. Salı günü genişletildiği açıklanan ortaklıkla beraber Binance’ın 2019 Kasım ayında açılan Güney Kore şubesinde de Coinfirm çözümleri kullanılacak. Binance Güney Kore’nin dijital varlık borsalarını başlatmak amacıyla kurulan bir platform olan Binance Cloud’daki hizmetlerle entegre edilecek.

Binance’ın bu hamlesi, bir süredir kripto paralara karşı sıkı bir tutum içerisine giren ülkede, faaliyetine devam etmek istediğinin kanıtı oldu.

Binance Güney Kore’nin kara para aklamayı raporlama sorumlusu Baek Jae-Won, basın açıklamasında:

“Coinfirm, kara para aklama suçlarıyla alakalı digital varlık cüzdanlarındaki en gelişmiş analiz sistemlerine ve verilerine sahip şirket. Onlarla çalışarak en iyi AML araçlarını ve standartlarını uygulamak konusunda sabırsızlanıyoruz.”

Diyerek Binance Güney Kore olarak sabırsızlıklarını dile getirdi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Bitcoin’de Zorluk Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde! Fiyat Yükselecek Mi?

Yaşanan yüzde 11.35’lik artış ile birlikte zorluk, görülmemiş seviyelerde.

Yayın:

-

Bitcoin kripto para birimi

Bitcoin tarafında zorluk seviyesi artmaya devam ediyor.

Glassnode tarafından yapılan son güncellemeye göre zorluk tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış durumda.

Yaşanan yüzde 11.35’lik artış ile birlikte zorluk, görülmemiş seviyelerde.

Bitcoin fiyatı 10.000 $’ın üzerindeki hareketine devam ediyor. 11.000 $’ın üzerindeki 11.200 $ denemesinden red yiyen Bitcoin 10.900 $ seviyelerinde tutunmaya çalışıyor.

Fiyat noktasındaki bu arada kalmışlığın yanında zorluk seviyesinde de ciddi bir artış mevcut durumda.

Mart ayında yaşanan düşüşün ardından düzenli olarak yukarı yönlü bir hareket gerçekleştiren zorluk seviyesi madencileri oldukça zorlayacak seviyelere ulaşmış görünüyor.

2019’da Üçte Biri Kadardı

2019 yılının yaz aylarında Bitcoin şimdiki ile benzer bir fiyat seviyesindeyken zorluk seviyesi şimdiye oranla 3’te 1 seviyede idi. Halving sonrası ödüllerin yarı yarıya azalmasının etkisi ile birlikte zorluk seviyesinin de artmaya devam etmesi fiyat konusunda Bitcoin’in harekete geçip geçmeyeceği konusundaki soruları da beraberinde getirmiş görünüyor.

Son dönemde yaşanan altcoin boğası ile birlikte sessizliğini koruyan Bitcoin, kedisi 10.000 $ üzerine oldukça hızlı bir şekilde atmayı başarmıştı.

Dominans Ne Durumda

Altcoinlerde yaşanan hızlı yükselişler ile birlikte, özellikle Mayıs ayı itibarıyla dominans tarafında kayıp yaşamaya başlayan Bitcoin, yüzde 69 seviyelerinden yüzde 59’a kadar gerilemişti.

Yüzde 59 seviyelerinden gelen tepki ile birlikte altcoinlerde bir miktar gerileme görülmüştü.

Gözler Bitcoin’de

Bitcoin tarafında oluşacak hareketin belirsizliği altcoinleri de etkilemiş durumda. Piyasadaki yükseliş dalgası yerini durağanlığa bırakmış iken gözler de Bitcoin’e çevrilmiş görünüyor.

Bazı analistler tarafından yapılan açıklamalar Bitcoin’deki durumun belirsizliğini koruduğu yönünde. Bazı analistler ise zorluk seviyesi ve dominans tarafındaki durum göz önüne alındığında hareket vaktinin yaklaştığı kanısında.

Sizce Bitcoin’de hareket vakti geldi mi?

Diğer Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

Bithumb CEO’su Güney Koreli Yetkililer Tarafından Çağırıldı.

Bithumb’ın başı belada!

Yayın:

-

Bithumb

Bithumb Holdings’in Yönetim Kurulu Başkanı Lee Jung-hoon, Seul Büyükşehir Polis Teşkilatı Akıllı Suç Araştırma Birimi tarafından merkeze çağırıldı.

Güney Kore’nin Yonhap Haber Ajansı’ndan gelen bilgilere göre, Başkan Lee, temerrüde düşme iddiaları üzerine BXA tokenları adı verilen tartışmalı tokenlar dolayısıyla merkeze çağırıldı.

Daha öncelerde de bildirdiğimiz gibi, Bithumb ve Lee’nin yetkililer ile yaşadığı olaylar, Blockchain Exchange Alliance (BXA) ve Singapur merkezli BXA konsorsiyumu tarafından bildirilen BXA tokenları dolayısıyla tetiklendi.

Blockchain Exchange Alliance’ın Singapur merkezli bir Güney Koreli firma tarafından devir alınacağı bildirildi. Fakat firma, ödemede temerrüde düştüğü için anlaşma yapılamadı. Bithumb için, devir almanın bir koşulu, temerrüdden sonra BXA tokenini listeleme yükümlülüğü idi. Bithumb tokenı listelemeyi reddettiği için, ICO ile elde edilen 25 milyon $ olan başlangıç değeri düşmeye başladı.

Mülkiyet hırsızlığı için hakkında soruşturma başlatılan Başkan Lee’nin çağrısından önce, Güney Kore polisi ülkenin en büyük kripto para birimi borsasının ofisine üç kez baskın yapmıştı.

Bithumb ve Conbit’in Başı Polislerle Dertte

Bithumb’a yönelik soruşturmalar, yetkililer tarafından borsaya sürekli baskın yapılmasının ardından sonuçlandırılmamış durumda. Ayrıca ülkenin en büyük üçüncü kripto para borsası Conbit’in, Bitcoin, Ripple ve Ethereum’un işlem hacmine arbitraj manipülasyonu yaptığı söyleniyor. Bu iddialar ile beraber Conbit, tıpkı Bithumb gibi bir polis baskını kurbanı oldu.

Conbit baskının ardından yetkililer, yaklaşık %99 oranında ticaret manipülasyonunu ortaya çıkardılar. Açıklananlara göre borsa, 100 milyar $ civarında haksız gelir elde etmiş. Ülkenin en büyük borsalarındaki bu düzensizliklere rağmen, hükümetin son zamanlarda ivme kazanan kendi CBDC’sini geliştirmeye olan ilgisi ile Güney Kore hala en iyi kripto merkezi olmaya devam ediyor.

Daha fazla borsa haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.