Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51528.93
1.51%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3022.11
3.43%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.68
3.24%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $380.2
1.28%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Binance Ödeme Uygulamasını Başlattığını Duyurdu!

Binance Pay artık tüm kullanıcıların hizmetinde!

Clock
Paylaş
Binance Ödeme Uygulamasını Başlattığını Duyurdu!

Binance, yeni ödeme uygulaması Binance Pay’in alpha sürümünü yayınladığını duyurdu!

Uygulama, kullanıcıların Bitcoin gibi kripto paralar ile ödeme yapmasını sağlayan temassız bir ödeme sistemi olarak nitelendiriliyor.

Şirket, Şubat 2020’de P2P ödemeleri için Binance Pay’i piyasaya sürdü ve 250.000 kullanıcı tarafından kullanıldı. Bugün itibarıyla Binance Pay satıcı tabanlı işlemler için yeni özellikler ile alpha sürümüne kavuşuyor ve tamamen halka açılıyor.

Binance BannerBinance Banner

Şirketin yetkilisi, yeni hizmetin belirli bölgeler ile sınırlı olmadığını ve “şu anda Binance.com’daki tüm uygun kullanıcılar tarafından kullanılabilir” olduğunu belirtti. Binance Pay’i deneyimlemek isteyen kullanıcıların Binance’e kayıt olmaları ve kimlik doğrulama işlemlerini tamamlamaları gerekiyor.

Kullanıcılar Pay hizmetini başlattıktan sonra, “spot” cüzdanlarından “pay” cüzdanlarına para taşıyarak tam anlamıyla kullanmaya başlayabilir.

Binance Pay, Bitcoin, Ether, Binance Coin dahil olmak üzere 30’dan fazla kripto para birimine destek sunuyor. Bununla beraber euro, sterlin, Avustralya doları, Brezilya reali ve Türk lirası dahil olmak üzere beş itibari para birimini destekliyor.

Şirketin CEO’su Changpeng Zhao, kullanıcılara ücretsiz sunulan yapının itibari para tabanlı ödeme ağlarının eksikliğini gidermeye yardımcı olabileceğini öne sürdü:

Geleneksel ödeme hizmetleri, yüksek işlem ücretlerine sahip. Bizim ürünümüz, geleneksel finansın birçok sorunu ve sınırlamasının önüne geçiyor. Finans, kriptonun merkezinde olduğu ve buna ihtiyaç duyan daha büyük nüfusa fayda sağlayan dijital bir dünyaya ve ekonomiye doğru ilerliyor.

Büyük ödeme firmaları, kripto para birimlerinin potansiyelini giderek görmeye başlıyor. Şubat ayında, geleneksel finans alanında dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Mastercard, 2021’de kripto harcamaları ile ilgili planlarını açıkladı. En büyük rakibi Visa ise, Ocak ayında kripto ödemelerine ilgi duyduklarını teyit etmişti.

Dijital ödeme devi PayPal da Şubat ayının başlarında, platformun kripto ödemelerine sıcak baktığını söylemişti.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar