Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65856
-0.33%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3375.83
-2.21%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.83
-3.80%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $580
-0.63%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Binance, Oracle Network’ün Lansmanını Yaptı. İşte Detaylar!

Oracle piyasasında rekabet artıyor. Binance Oracle ilk etapta kendi ekosistemi olan BNB Chain üzerinde hizmet vermeye başlayacak.

Clock
Paylaş
Binance, Oracle Network’ün Lansmanını Yaptı. İşte Detaylar!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, bugün (26.10.2022) yaptığı duyuruda Oracle Network’ün kurulduğu haberini paylaştı. Binance Oracle, merkeziyetsiz bir web3 oracle’ı olarak hizmet vererek gerçek zamanlı dünya verileri ile blok zincirlerinde yer alan akıllı kontratlar arasında veri akışı sağlayacak.

728×90 muhabbit - Binance, Oracle Network'ün Lansmanını Yaptı. İşte Detaylar!300x250 muhabbit - Binance, Oracle Network'ün Lansmanını Yaptı. İşte Detaylar!

Binance Oracle’ın ilk çalışma durağı ise BNB Chain ekosistemi oluyor.

İlginizi çekebilir: BNB Chain’den 10 Milyon Dolarlık Fon Hamlesi!

Bnb Token Muhabbit 800x400 1 1200x600 - Binance, Oracle Network'ün Lansmanını Yaptı. İşte Detaylar!

Binance’ten Büyük Adım

Ölçeklenebilir bir sistematiğe oturtulan BNB Chain altyapısına, Binance Oracle ile daha fazla değer katılmak isteniyor. BNB Chain üzerinde yer alan 1.400’den fazla merkeziyetsiz uygulama (dApp) ve bu uygulamaların web3 ekosistem partnerleri bundan böyle Binance Oracle ile çalışmalar yapacak.

Lansman ile birlikte şimdiden 10’dan fazla BNB Chain projesi Binance Oracle ile entegre edilmiş durumda. Binance tarafından yapılan açıklamada, yakın gelecekte Binance Oracle’ın diğer blok zincirlerine de destek vereceği açıklandı.

BNB Chain Yatırım Direktörü Gwendolyn Regina, yeni gelişme ile ilgili şunları söylüyor:

Yeni dünyanın interneti zamanla, “birbirine iyice bağlanmış akıllı kontratların birlikteliğine” dönüşecek. Oracle kullanımı, akıllı kontratların blok zincirleri dışında neler olup bittiğini anlayabilmesi için çok kritik bir enstrüman. Bu sayede akıllı kontratlar, dışarıda gelişen olaylara karşı daha önceden tanımlanmış aksiyonları alabiliyorlar. Binance Oracle; web3’ün daha dengeli, daha güvenilir ve daha verimli olabilmesi için ekosisteme önemli bir katkı sağlayacak.

İlginizi çekebilir: BSC Ağı Durduruldu, BNB Chain Açıklama Yaptı, İşte Saldırının Detayları!

Piyasada Önemli Rakipleri Var

Bir oracle; blok zinciri ile gerçek dünya arasında köprü vazifesi görür ve gerçek zamanlı zincir dışı verilerin blok zincirleri ile entegre olmasını sağlar. Bunun tam tersi de olasıdır: Blok zincirleri üzerindeki verilerin dış dünyaya aktarılması da oracle’lar ile mümkündür.

Oracle Network adı ile lansmanı yapılan Binance Oracle, bundan böyle BNB Chain başta olmak üzere birden çok blok zincirine çözümler sunmak için yola çıktı. Ancak piyasada çok güçlü rakipler de bulunuyor. Bunlardan biri Chainlink ve diğeri ise Pyth Network.

İlginizi çekebilir: Pyth Network Nedir?

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için hesabımızı takip edebilirsiniz: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha fazla Blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar