Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65194.23
1.22%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3146.99
2.36%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.42
2.16%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $568.9
0.94%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Binance, SEC’in BUSD’un Basılmasını Engellemesinden Sonra Yeni Yollar Aramaya Başladı!

Binance, TUSD’a yönelmeye başladı.

Clock
Paylaş
Binance, SEC’in BUSD’un Basılmasını Engellemesinden Sonra Yeni Yollar Aramaya Başladı!

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto para borsası Binance’in yerel stablecoin’ine yönelik düzenleyici eyleme geçmesi sonrasında borsa başka bir stablecoin projesi üzerinden çalışmaya başladı.

SEC, Binance’e stablecoini BUSD’un kötüye kullanılarak ABD menkul kıymetler yasasını ihlal ettiğini iddia eden bir Wells bildirimi göndermişti. Bu bildirimden sonra New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), BUSD ihraççısı Paxos Trust’tan yeni BUSD basımını durdurmasını istedi. Yeni BUSD basımının yasaklanması ise Binance’e stablecoin ihtiyacını karşılamak için alternatif yollar aramaya zorladı.

728×90 muhabbit - Binance, SEC'in BUSD'un Basılmasını Engellemesinden Sonra Yeni Yollar Aramaya Başladı!300x250 muhabbit - Binance, SEC'in BUSD'un Basılmasını Engellemesinden Sonra Yeni Yollar Aramaya Başladı!

Zincir içi verilerine göre büyük kripto para borsası TrueUSD’yi (TUSD) sistemine eklemek ve birkaç merkezi olmayan stablecoini desteklemek istiyor. Binance, 16 ila 24 Şubat tarihleri arasında 180 milyon TUSD bastı.

Dolar endeksli TUSD stablecoinin arkasındaki isim TrustToken, 2019 Haziran ayından beri Binance ile ortaklık yapıyor. Ortaklık sayesinde Binance işlem ücreti olmadan TUSD satın alabiliyordu ve bunu fiat para birimi için kullanıyordu. 2022 Eylül ayında da Binance elindeki TUSD’ları BUSD’a çevirerek BUSD’un pazar payını arttırmak için kullandı.

BUSD’un basımının yasaklanmasından sonra Binance CEO’su Changpeng Zhao bir açıklama yaparak stablecoin ihtiyaçları için yeni arayışlara girdiğini belirtmişti. Bu açıklamadan birkaç hafta sonra Binance, merkezi olmayan ödünç alma protokolü Liquity’i (LQTY) ve TrueFi (TRU) sürekli sözleşmelerini desteklediğini duyurdu. TRU, merkeziyetsiz finans protokolü TrueFi’nin teminatsız borç verme için kullandığı yerel tokenıdır.

Liquity ve TrueFi, Binance’in desteğini aldı

Binance’in, Liquity ve TrueFi’yi desteklemesi bu projelerin fiyatında büyük artışa sebep oldu. 2 token da bu listelenme haberi sayesinde %200 civarında yükseliş yaşadı. Merkezi olmayan stablecoinler, Terra’nın yerel stablecoini TerraUSD’nin (UST) ortaya çıkmasıyla popüler hale gelmişti. Kripto para topluluğu, merkezi olmayan stablecoinlerin kripto para ekosistemindeki yeni başarının olacağını düşünmüştü. Ancak, 2022 Mayıs ayında Terra ekosisteminin çökmesiyle, topluluğun merkezi olmayan stablecoinlere olan görüşü hızlıca değişti.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar