Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60133.24
2.48%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3207.88
1.39%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.23
-0.08%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $538.7
0.06%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Binance’e Malezya Şoku! “Burada İzniniz Yok!”

Binance, Malezya’da yetkisiz kuruluşlar listesine eklendi!

Clock
Paylaş
Binance’e Malezya Şoku! “Burada İzniniz Yok!”

En büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu tarafından, bügünün erken saatlerinde yetkisiz kuruluşlar listesine eklendi.

728×90 muhabbit - Binance'e Malezya Şoku! "Burada İzniniz Yok!"300x250 muhabbit - Binance'e Malezya Şoku! "Burada İzniniz Yok!"

Menkul Kıymetler Komisyonu tarafından, dijital varlık ticaret platformu “Menkul Kıymetler Komisyonu’nun izni olmadan tanınan bir piyasayı işletiyor” dendi.

Malezya yasalarına göre, kripto para borsalarının Menkul Kıymetler ve Dijital Varlıklar Borsalarına kayıt olmaları gerekmekte. İlk dosyalamadan sonra, Menkul Kıymetler’in düzenleme standartlarını karşılama işlemi yaklaşık 9 ay kadar sürüyor.

Şimdiye kadar sadece üç kripto para birimi borsası, yerel düzenleyiciden tam onay almış durumda. Kayıtlara geçen bilgilere göre bu borsalar, Luno, Sinegy ve Tokenize.

Dikkate değer bir şekilde, Mart ayında Binance, diğer ülkelerden önce Malezya’da kripto banka kartının Güney Doğu Asya ayağını test edeceğini açıklamıştı.

An itibarıyla Binance, bu yıl Mart ayında P2P platformu ve mobil uygulaması için destek vereceğini açıkladığı Malezya Ringiti için hala destek sunuyor. Fakat Binance, bu konu hakkında yorum yapmayı reddetti.

Düzenleyici Kurumlarla Olan İlişkiler

Bildiğiniz üzere Binance, daha önce diğer yargı bölgelerindeki düzenleyici kurumlar tarafından izleniyordu.

Örneğin geçtiğimiz ay, Brezilya’daki menkul kıymetler gözlemcisi, ünlü kripto para borsasının ülkede Bitcoin  (BTC) üzerinden vadeli işlem sözleşmesi sunmasını engelledi.

Şubat ayında ise Malta Finansal Hizmetler Otoritesi tarafından, “Binance’in MFHO tarafından kripto para birimi alanında faaliyet göstermesine izin verilmediği ve bu nedenle MFHO tarafından düzenleyici denetime tabi olmadığı” açıklanmıştı.

Binance’in merkezi ve düzenleyici kurumlara ne kadar uyum sağladığı tam olarak açık değil. Kripto para borsasının CEO’su Changpeng Zhao ise, “dünya çapında ortaklarımız ve doğrudan Binance.com tarafından işletilen bir dizi düzenlenmiş kurumlara sahibiz” demişti. Bildirilenlere göre, Binance’in ana ofisi Cayman Adalarında ve Seyşel Adalarında.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Binance, Swipe’ı satın alarak kendi kripto kartını çıkarmaya hazırlık yapıyordu. Geçtiğimiz günlerde, kart projesinin Avrupa ayağında denemeler yapan Binance yoluna emin adımlar ile ilerliyor. Fakat görünüşe göre Binance, her ne kadar en büyük kripto para birim borsalarından biri olsa da düzenleyici kurumlar ile başı dertte.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar