Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $70282.01
-1.04%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3790.03
3.64%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.08
3.32%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $619.4
3.82%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Binance’in İspanya’daki Yan Kuruluşu, Düzenleyici Onayını Aldı!

Borsa, tüm düzenleyici kurallarına uymanın öncelikleri arasında yer aldığını belirtiyor.

Clock
Paylaş
Binance’in İspanya’daki Yan Kuruluşu, Düzenleyici Onayını Aldı!

Önde gelen kripto para borsası Binance’in bir iştiraki olan Moon Tech’e, İspanya Merkez Bankası tarafından Dijital Varlık Hizmetleri Sağlayıcısı (VASP) olarak kayıt olma hakkı verildi. 

Şirketin web sitesinde kısa süre önce yapılan bir duyuruda, bu kayıt hakkının, dev kripto para borsasının bölgede kripto varlık değişimi ve saklama hizmetleri sunmasının yasal hale geldiği belirtildi.

728×90 muhabbit - Binance'in İspanya'daki Yan Kuruluşu, Düzenleyici Onayını Aldı!300x250 muhabbit - Binance'in İspanya'daki Yan Kuruluşu, Düzenleyici Onayını Aldı!

Merkez bankasının kara para aklama ve terörle mücadele finansmanı (AML/CTF) kurallarının gerekliliklerine uyum sağlamanın, Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao tarafından kabul edilen birincil öneme sahip olduğu belirtiliyor. Konu hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

“Uyumluluğa önemli ölçüde yatırım yaptık ve platformumuzun sektördeki en güvenli ve en güvenilir olmasını sağlamak için AMLD 5 ve 6 uyumlu araçlar ve politikalar sunduk. Moon Tech’in İspanya’daki kaydı, ekiplerimizin kullanıcı korumasını her şeyin üstünde tutan bir platform sağlama konusundaki sıkı çalışmasının ve bağlılığının bir göstergesidir.”

Ülkenin merkez bankası, İspanya’da para denetimi ve AML / CTF kurallarına uyum kurallarını denetliyor. Bölgede faaliyet göstermek için de banka tarafından getirilen bu kurallara uymak gerekiyor. Moon Tech ise gerekli kuralları yerine getirdiğini belirterek, 28 Ocak’ta kayıt için başvurduktan sonra 7 Temmuz’da İspanya Merkez Bankası tarafından tescil almış oldu.

binance ispanya 1067x600 - Binance'in İspanya'daki Yan Kuruluşu, Düzenleyici Onayını Aldı!

Borsa tarafından alınan tescil, özellikle elektronik cüzdanlar için saklama hizmetlerine ek olarak, kripto varlıkları için euro veya diğer para birimleri ile değişim hizmetleri sunan VASP’ler için geçerlidir. Duyuruda ayrıca, İspanya Merkez Bankasının, yerel kuruluşun ve yöneticilerinin ticari ve mesleki gerekliliklerine uygunluğunu da doğruladığı belirtildi.

Binance Global Büyümesini Sürdürüyor

Elde edilen bu başarılı kaydın ardından borsanın yerel direktörü Quim Giralt, Binance’in, hizmetlerini herkes için daha erişilebilir hale getirmek için İspanya’daki ekiplerini ve operasyonlarını önemli ölçüde genişleteceğini söyledi. 

Yeni alınan tescil işlemi ile birlikte Binance, diğer Batı Avrupa ülkelerindeki yerel işletmelerinin aldığı tescil sayısını da artışmış oldu. Hatırlanacağı üzere mayıs ayı başlarında Binance France, ülkenin düzenleyicileri tarafından Dijital Varlık Servis Sağlayıcısı (DASP) kaydı almıştı. Yine aynı ayın son günlerinde, Binance’in İtalya’da faaliyet göstermesine izin verildiği belirtilmişti.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar