Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66767.99
-1.57%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3501.25
-0.36%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.23
-4.08%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $601.6
-0.92%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bir Şirket Daha Portföyüne Bitcoin Ekledi!

Bitcoin’i portföyüne ekleyen şirketlere bir yenisi eklendi!

Clock
Paylaş
Bir Şirket Daha Portföyüne Bitcoin Ekledi!

New York merkezli bir dijital pazarlama ve radyo istasyonu şirketi olan Townsquare Media, bilançosuna 5 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) ekledi. Son zamanlarda birçok şirket, BTC’yi portföyüne ekledi. Townsquare Media da portföyünde Bitcoin bulunduran şirketlerin listesine girmiş oldu.

728×90 muhabbit - Bir Şirket Daha Portföyüne Bitcoin Ekledi!300x250 muhabbit - Bir Şirket Daha Portföyüne Bitcoin Ekledi!

Townsquare, Bitcoin satın aldığını Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan bir başvuruyla açıklamış oldu. Macroscope, 10 Mayıs’ta bu durumu fark etti ve başvuruyu Twitter üzerinden yayımladı.

Marcoscope Twıtter

Dosyaya göre, şirket, 2021’in ilk çeyreğinde Bitcoin’e toplam 5 milyon dolar yatırım yaptı. Yatırım olarak neden kripto paraların tercih edildiği sorulduğunda, şirket, şu açıklamaları yaptı:

“Dijital varlıkların uzun vadeli potansiyeline inanarak iyi bir yatırım yaptığımızı düşünüyoruz. Şirket, piyasa koşullarına bağlı olarak dijital varlıklarını herhangi bir zamanda artırabilir veya azaltabilir.”


Bitcoin’i tam olarak hangi fiyattan aldığını açıklamayan Townsquare, düzenleyici kurumlara kripto para yatırımı yaptığını düzgün bir şekilde ifade etmediği için 400.000 dolarlık ceza kesildi.

Townsquare, Bitcoin’ini 31 Mart 2022 tarihinde toplam 6,2 milyon dolara satabileceğini belirtmişti. O gün Bitcoin fiyatı yaklaşık 45.500 dolardı. Şirket, kripto para borsası kullanarak BTC’lerini kolay bir şekilde nakde çevirebileceğinden sıkça bahsetti. BTC’lerini hızlı bir şekilde nakde dönüştürebildiği için şirket, Bitcoin yatırımını likit olarak değerlendiriyor.

MicroStrategy gibi bir şirkete baktığımızda Townsquare’in yaptığı yatırımın çok ufak olduğunu söyleyebiliriz. MicroStrategy, yaklaşık olarak 3 milyar dolarlık Bitcoin’i kendi cüzdanında saklıyor. Ancak farklı şirketlerin kripto paralara yatırım yapması, kripto para piyasası için daha pozitif bir hava oluşturuyor.

Btc Co2 Muhabbit - Bir Şirket Daha Portföyüne Bitcoin Ekledi!

Portföyünde BTC Bulunduran Şirketler

Bitcoin Treasures’den alınan verilere göre Bitcoin’e yatırım yapan şirketler büyükten küçüğe doğru şu şekilde sıralanıyor; MicroStrategy, Tesla, Marathon Digital Holdings, Square ve Bitfarms Limited.

Bitcoin fiyatının bu yıl düşmesi ve son 10 ayın en düşük seviyelerine ulaşmasıyla birlikte büyük pozisyonlara sahip şirketler, portföylerinde BTC bulundurdukları için çeyrek raporlarında zarar açıklayabilir.

Mayıs ayının başlarında kripto yatırım yöneticisi Galaxy Digital Holdings, kripto para portföyündeki gerçekleşmemiş kayıplar nedeniyle 2022’nin ilk çeyreğinde 111,7 milyon dolar zarar bildirdi. MicroStrategy CEO’su ve Bitcoin savunucusu Michael Saylor, Mart ayında Bitcoin destekli 205 milyon dolarlık kredi almak isteyince, şirketin borçlarını karşılayabileceğine dair güvence vermek zorunda kaldı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar