Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $57043.32
10.44%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3258.57
5.15%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.24
4.22%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $394.6
-0.83%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Bit Digital, Madencilik Makinelerinin Neredeyse Yarısını Kuzey Amerika’ya Taşıdı!

Firma, tüm makinelerini Çin’den başka ülkelere gönderdi ancak hala barındırma kapasitesi fazla olan tesisleri araştırıyor.

Clock
Paylaş
Bit Digital, Madencilik Makinelerinin Neredeyse Yarısını Kuzey Amerika’ya Taşıdı!

Kripto para madenci şirketi olan Bit Digital (BTBT), Çin’deki operasyonlarını durdurduktan birkaç ay sonra kripto para madenciliği teçhizatlarının %39,2’sini Kuzey Amerika’ya taşıdı.

Binance BannerBinance Banner

15 Mart 2021 itibarıyla firma, Kuzey Amerika’da 10,462 Bitcoin ve 712 Ethereum madencilik ekipmanı konuşlandırdı. Bit Digital, Bitcoin ağında 0.511 Exahash/saniye (EH/s), Ethereum ağında ise 0.188 Terahash/saniye (TH/s) hash gücüne sahiptir.

Madencilik şirketi konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

Tüm madencilik teçhizatlarımız 17 Kasım’dan beri Kuzey Amerika’daydı. Ancak iyi bir elektrik gücüne sahip olmak ve makinelerin hepsini bir tesis altında toplamak biraz zaman alıyor.

Firmanın yaptığı açıklamada, toplamda 27.744 Bitcoin ve 731 Ethereum madencilik teçhizatı bulundurduğunu söyledi. Bununla birlikte Bit Digital, 2021 yılının Ekim ayında Bitmain’den 10.000 makine için 65 milyon dolarlık bir sipariş verdiğini açıkladı.

Bit Digital, 2021’in 4. çeyreğinde toplamda 240.57 Bitcoin (BTC) kazdı. Firma 2020’nin 4. çeyreğinde ise 695.96 BTC kazmıştı.

Çin’de madenciliğe yapılan yasaklar ile her geçen gün madencilik zorluk seviyesinin artmasının Bitcoin madencilik firmalarını etkilediğini söyleyebiliriz. Birçok madenci, Çin’in kripto para madenciliğini yasaklamasından sonra farklı ülkelere göç etmek zorunda kaldı.

Birçok madencilik şirketi Amerika ve Kazakistan’ı tercih etti. Madenciler, bir ülke tercih ederken baz aldıkları ilk faktör ülkedeki elektrik fiyatıdır. Kazakistan’daki elektrik fiyatı düşük olduğu için birçok madenci Kazakistan’ı tercih etti. Ancak elektrik kesintileri sebebiyle Kazakistan’a göç eden madenciler, madencilik teçhizatlarını farklı bir ülkeye taşımayı düşünüyor.

Bit Digital, yıl sonunda madencilik teçhizatları için 103 megavatlık (MW) elektrik gücüne sahip bir tesiste operasyonlarını devam ettirmeyi düşünüyor. Firma, elektrik gücü için kilovat/saat başına ortalama 3.7 sent ödemeyi düşünüyor.

Compute North, Nebraska ve Teksas’taki madencilik tesislerine yaklaşık 20 megavatlık (MW) güç sağlıyor. Firma 2022 yılının 3’üncü ve 4’üncü çeyreğinde madencilere yaklaşık 28 MW’lık bir elektrik gücü kapasitesi sağlamayı hedefliyor.

BTC Madencilik muhabbit

Madencilik Cihazları Geliştirilmeye Devam Ediyor!

Kripto paraların popülerleşmesiyle kripto para madenciliğine duyulan ilgi ve alaka da artıyor. Bilgisayar işlemcisi üreticilerinden biri olan Intel, Şubat 2022’de IEEE Solid-State Circuits Konferans’ında “Bonanza Mine” olarak bilinen yeni bir “Ultra-Low-Voltage Energy-Efficient Bitcoin Mining ASIC” ürününü çıkardı.

Intel, Kasım 2018’de yüksek performanslı Bitcoin madenciliği için bir patent sunmuştu. Bonanza Mine olarak bilinen düşük enerjili ve yüksek performanslı olan ASIC, diğer ASIC’ler gibi tekrarlanan veya gereksiz hesaplamalar yapmaz. Bu sayede sistemin toplam güç tüketimini yaklaşık %15 oranında azaltır.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar