Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69113.99
0.60%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3758.19
0.01%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.7
-1.64%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.4
0.08%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin, ABD Enflasyon Rakamlarının Ardından Düşüş Yaşıyor

Clock
Paylaş
Bitcoin, ABD Enflasyon Rakamlarının Ardından Düşüş Yaşıyor

Bitcoin, ABD toptan enflasyon rakamlarının beklentileri aşması sonrasında kayıplar yaşadı.

ABD’de nisan ayında %0,5 oranında artan toptan eşya fiyatları, Bitcoin’in düşüşüne neden oldu. Bu da ekonomideki enflasyonun hala etkisini koruduğuna işaret ediyor. Yatırımcılar bugünkü Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) ve yarınki Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerini yakından izliyor.

728×90 muhabbit - Bitcoin, ABD Enflasyon Rakamlarının Ardından Düşüş Yaşıyor300x250 muhabbit - Bitcoin, ABD Enflasyon Rakamlarının Ardından Düşüş Yaşıyor

Bitcoin, ABD toptan enflasyonunun beklentileri aşmasıyla birlikte bugün %2,36 oranında bir düşüş yaşadı. Bu düşüşle BTC son 24 saatte %1,6 oranında bir düşüşle 61.731 dolara geriledi.

ÜFE’nin %0,5 oranında artması, ekonomistlerin %0,3’lük bir artış öngördüğü bir dönemde geldi. Bu hafta açıklanan enflasyon verileri, Fed Komitesi (FOMC) toplantıları öncesinde piyasalarda nasıl bir etki yaratacak göreceğiz.

Faiz trader’ları yüksek enflasyona tepki gösteriyor

Faiz trader’ları, haziran toplantısında oranların sabit kalma ihtimalinin %91,3 olduğunu tahmin ediyor.

Yüksek toptan enflasyon rakamları FED’in faiz oranlarını daha uzun süre yüksek tutma baskısını artırıyor. Bu durum ise riskli varlıklara yönelik yatırımları olumsuz etkiliyor. Yatırımcılar, ÜFE verilerinin ardından temmuz ve eylül FOMC toplantılarındaki faiz indirimi olasılıklarını takip ediyor. Şimdi dikkatler Fed Komitesi Başkanı Jerome Powell’ın yarın yapacağı konuşmada. The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar