Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69077.52
0.66%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3755
0.23%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.68
-1.26%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.6
0.27%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Roaring Kitty geri döndü, GameStop hisseleri bir anda yüzde 110 arttı

Clock
Paylaş
Roaring Kitty geri döndü, GameStop hisseleri bir anda yüzde 110 arttı

GameStop’un 2021’deki olağanüstü fiyat artışlarının arkasındaki isim olan Roaring Kitty’nin beklenmedik bir şekilde geri dönmesiyle yine hisseler bugün şok bir yükseliş gördü.

Keith Gill olarak bilinen Roaring Kitty, uzun bir sessizliğin ardından sosyal medya platformu X’te paylaşımlar yaptı. GameStop (GME) hisse senedi işlemleri bugün %110 yükseldikten sonra 5. kez durduruldu. Açığa satanlar yaklaşık 1 milyar dolar kaybetti.

728×90 muhabbit - Roaring Kitty geri döndü, GameStop hisseleri bir anda yüzde 110 arttı300x250 muhabbit - Roaring Kitty geri döndü, GameStop hisseleri bir anda yüzde 110 arttı

Roaring Kitty hesabından sık sık paylaşımlar yapmaya devam ediyor

Roaring Kitty yani Gill’in son paylaşımları GameStop hisselerinin 2021’deki çarpıcı yükselişini hatırlatan göndermeler içeriyor. Tabii bu Reddit kullanıcısının geçmişte GameStop hisselerinde büyük bir topluluk hareketi başlatmasıyla bağlantılı. Şimdi Gill geri dönerek piyasalarda benzer bir etki yaratmaya çalışıyor ve GameStop hisselerinin sıra dışı bir şekilde yeniden yükselmesine yol açıyor. Aynı zamanda GME isimli birçok memecoin de oluşturuldu, piyasadaki birçok hesap bu konuda yatırımcıları uyarmaya devam ediyor.

Bu gelişme GameStop hisselerinin ticaretinin durdurulduğu beş farklı noktada yaşanan bir artışla dikkat çekti. Gill’in paylaşımları hisse senedi piyasasında büyük bir heyecan yaratırken aynı zamanda açığa satış yapanların önemli miktarda kayıp yaşamasına da neden oldu.

Öte yandan GameStop’un bu beklenmedik artışı, AMC hisselerinin de benzer bir şekilde yükselmesine yol açtı. Ancak GameStop’un artışı özellikle dikkat çekiciydi ve piyasalarda büyük bir etki yarattı. watcher guru

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar