BİZİ TAKİP EDİN

ANALİZ

Bitcoin Ağ Aktivitesine Göre Fiyat Halen Çok Düşük

Bitcoin yaşadığı düşüş sonrasında tekrardan dönüş emareleri gösterse de, düşüşün boğa formasyonuna zarar verip vermediği hala belirsiz görünüyor.

Yayın:

-

glassnode

GlassNode’a göre Bitcoin ağ aktivitesine bakıldığında “fiyat” halen çok düşük kalıyor.

Birçok analist ve topluluk üyesi Bitcoin’in yükseliş trendine girdiğini düşünürken, son haftalarda düşüşün başlaması ile birlikte bu düşünce yerini soru işaretlerine bırakmış görünüyor.

Bitcoin yaşadığı düşüş sonrasında tekrardan dönüş emareleri gösterse de, düşüşün boğa formasyonuna zarar verip vermediği hala belirsiz görünüyor. Düşüşü sadece bir düzeltme olarak görenlerin yanı sıra yeniden ayı formasyonuna geçildiğini düşünenlerin sayısı da az değil.

Bu durumun yanı sıra, birçok analist Bitcoin blockhaini üzerindeki ekonomik verilerin hala göz ardı edildiğini belirtmekte. Analistlere göre hareket noktasını ekonomik veriler olarak baz alınırsa, fiyatta toparlanmanın çok yakın olduğu belirtiliyor.

Geçtiğimiz birkaç gün Bitcoin için biraz sıkıntılı geçmiş olabilir. Fakat 8,400 $ seviyelerinden 8,800 $ seviyelerine bir dönüş gerçekleşti.

GlassNode bir blockchain analiz firması. Son blog yazısında GlassNode geçtiğimiz hafta, aktif cüzdanlardaki düşüşün zayıfladığını, bunun da satışların bittiğinin bir göstergesi olduğunu, sonuç olarak da bir toparlanmanın geleceğini belirtti.

Geçen fiyat düşmeye devam ederken, aktif cüzdan sayısındaki düşüş durmuş görünüyor.

GlassNode

GlassNode ayrıca Bitcoin’in 200 günlük hareketli ortalamanın (MA) hemen üzerinde bulunduğunu belirtmekle beraber bu noktanın güçlü ve geri dönüşü getirebilicek bir destek olduğunu belirtmekte. Bu noktada GlassNode, “ağ aktivitesi” tezini teknik analiz ile de desteklediğini belirtiyor.

GlassNode İndikatörüne Göre Bitcoin Değerinin Altında Seyrediyor

GlassNode’un bir diğer destek noktası ve “bullish” indikatörü ise “MVRV Z Puanı”. İndikatör, Bitcoin’in gerçek değerini hesaplamaya çalışmakta.

Mevcut düşük MVRV Z-Puanı Bitcoin’in hala değerinin altında olduğunu gösteriyor.

Bu gösterge de 8000 $’ın üzerinde kalınacağını belirten analistlerin öngörülerine destek sağlayan bir başka element.

Birçok faktörün birleşmesi ile GlassNode’un Bitcoin için “bullish” olduğu söylenebilir. Ek olarak bu “bullish” formasyonun korunması için bir an önce 9,000 $ seviyesinin üzerine çıkılması gerekiyor. Geçtiğimiz haftalarda Bitcoin neredeyse 10,500 $ seviyelerine kadar çıkmayı başarmış, ardından düşüş gelmişti.

Buradan Draco tarafından hazırlanan Bitcoin fiyat analizine ulaşabilirsiniz.

Sizler Bitcoin’in durumu hakkında ne düşünüyorsunuz? Bitcoin’de geri dönüş mü gelecek yoksa düşüş devam mı edecek? Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın…

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Bitcoin Fiyat Analizi 23.10.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Bitcoin’i inceliyoruz (23.10.2020). Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Yayın:

-

Son günlerde yaşanan güzel yükselişlerden dolayı Bitcoin’i tekrar ele almaya karar verdim. Bakalım teknik göstergeler bize neler gösteriyor. Yaşadığımız yükselişler devam mı edecek yoksa biraz soluklanacak mıyız.

Bitcoin BTC fiyat grafiği 23.10.2020. 30 dakikalık grafik veriler FTX borsasına aittir.

Bitcoin’de yaşanan yükselişle adeta kripto para piyasasında yatırım yapanlardaki umutsuzlukları yıktı ve ayrı bir hava kattı. Bir çok kişi acaba bu yükselişler 2017’de boğa piyasasındaki gibi bir yükselişin başlangıcı mı diye sormaya başladı. Aslında buradaki yazımda genel görünümün kötü olmadığını yükseliş trendinin bittiğine dair işaretler olmadığını da belirtmiştim. O yazıdan bu yana BTC %20’nin üzerinde değer kazandı.

Genel görünüm hakkındaki fikirlerim hala değişmiş değil. Bu yüzden bugün daha kısa zaman dilimi için görünüme bakacağız. Yukarıdaki grafiği bugün twitter hesabımdan da paylaşmıştım. Bir üçgen yapısı görmekteyiz Bitcoin’in 30 dakikalık grafiğinde. Buradaki tek sorun fiyat üst banda 2 kere dokunurken, alt bandı ise çok sayıda test etmiş. Şu an da zaten alt banda oldukça yakınız.

Yukarıda belirttiğim sebepten dolayı direkt olarak short işlem açmak riskli olacaktır. Şuan yapabileceğimiz en mantıklı hareket muhtemel bir aşağı kırılmada stratejimizi belirlemek olacaktır. Grafikte gösterdiğim mavi alanlar destek bölgelerimiz ve aynı zamanda bu üçgen aşağı kırılırsa takip edeceğimiz hedeflerimiz olacaktır.

Eğer üçgen yukarı doğru kırılırsa da bu defa bu yapıyı bir bullish pennant olarak incelemek daha doğru olacaktır sanırım. Bu yapı yukarı doğru kırılırsa bunun hakkında daha detaylı bir yazı hazırlayıp formasyonu da size anlatmaya çalışacağım.


Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Chainlink (Link) Fiyat Analizi 21.10.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Chainlink’i inceliyoruz (21.10.2020). Chainlink grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Yayın:

-

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Chainlink (LINK)’i inceliyoruz. Geçtiğimiz haftalarda yaptığı yükselişlerle adından sıkça söz ettirmişti. Bir çok kişi LINK’i yeni Ethereum olarak tanımlamıştı hatta. Ancak fiyatında yaşanan düşüşlerden sonra popüleritesini biraz yitirdi diyebiliriz.

Chainlink LINK fiyat grafiği 21.10.2020. 1 saatlik grafik, veriler FTX borsasından alınmıştır.

Yukarıda da dediğim gibi LINK birkaç hafta önce kripto para piyasasında en çok konuşulan coinlerden biriydi. Bunun sebebi de fiyatında yaşanan yükselişlerdi. Ancak yaşadığı bir kaç set düşüşten sonra popüleritesini biraz yitirse de yine de hatırı sayılır bir yatırımcı kitlesi bulunmakta.

Grafikte iki adet direnç bölgesini kırmızı alanlar olarak gösterdim. Şuan bulunduğumuz direnç bölgesini minör direnç olarak tanımlayabiliriz. Bir üstündeki direnç bölgesi ise bana göre çok daha önemli. O bölge geçmişte oldukça güzel çalışmış. Bunun yanı sıra o direnç bölgesi bir önceki tepe noktası. Yani orayı geçtiğinde fiyat bu zaman dilimi için yeni bir “yüksek tepe” yapmış olacak ki bu da bullish açıdan oldukça güzel bir etkendir.

Diğer taraftan iki adet de destek bölgesini mavi alanlar olarak gösterdim. Bu bölgeler de geçmişteki hareketlere bakınca ne kadar güzel çalıştıklarını görebiliriz. Bu direnç ve destek bölgeleri bu zaman dilimi için ideal olduğunu düşünmekteyim. Siz de işlem yaptığınız zaman dilimine göre farklı destek ve direnç bölgeleri oluşturabilirsiniz. Örneğin daha küçük zaman dilimi için 10,5 dolar seviyesi de güzel bir destek seviyesidir.

Son olarak grafikte bir trend olduğunu görmekteyiz. Ancak fiyat şuan bu trende yakın değil. O yüzden şuan kırılım ihtimalini konuşmak yararsız olacaktır. Bu trend bölgesi grafiğimizde dursun, ilerde fiyat bu bölgeye gelirse daha detaylı olarak inceleriz.

Siz de analizini yapmamı istediğiniz coinleri twitter sayfamdan bana ulaşarak iletebilirsiniz.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.