Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56950.21
1.45%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3247.59
0.31%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.37
-0.83%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $396.5
-1.10%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Bitcoin BTC Fiyat Analizi 05.06.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Bitcoin’i inceliyoruz. Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Clock
Paylaş
Bitcoin BTC Fiyat Analizi 05.06.2021

Herkese selamlar ben Draco. Fiyat analizi yazı dizimin bugünkü bölümünde kripto para piyasasının lideri olan Bitcoin BTC’yi inceleyeceğiz. 1-2 gün önce piyasada olumlu rüzgarlar esse de yine Bitcoin’in düşüş hareketiyle ortam tekrar gerildi. 2 gün önce oldukça olumlu olan kişiler şu an oldukça karamsarlar veya doğru karar verme noktasında sorun yaşıyorlar. Onlara da hak vermek lazım, çünkü tam piyasa tekrar düzeliyor derken bir anda işler değişti. Şimdi bakalım Bitcoin grafiğindeki son durum nedir, grafik bize neler gösteriyor.

Binance BannerBinance Banner

Bitcoin BTC fiyat grafiği 05.06.2021. 2 Saatlik grafik veriler Bitmex borsasına aittir.

Grafikteki yeşil alanlar Bitcoin grafiğinde takip ettiğim destek ve direnç seviyeleri. Ancak bu grafikteki destek ve dirençler büyük zaman dilimi için hazırlamamdan dolayı kısa vadeli tradeler için pek uygun değiller. Daha çok grafiğin genel durumu hakkında bilgi almak için kullanıyorum.

Bitcoin BTC Yorum

Şimdi gelelim grafikteki göstergelere. Bitcoin için son birkaç yazımda Ters Omuz Baş Omuz (TOBO) formasyonundan bahsetmiştim. Son Bitcoin Fiyat Analizi yazıma da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ancak artık bu formasyonun zamansal durumlardan dolayı rafa kalktığını söylemek durumundayım. Zamansal derken şunu kastediyorum, her formasyonun mum veya fibonacci ölçümleri gibi kuralları olduğu gibi zamansal kuralları da vardır. Formasyondaki bazı bölgeler belirli süreler içerisinde tamamlanmalıdır. Ancak şu anki Bitcoin grafiği için bunun dışına çıkmış durumdayız. Hem sağ omuz bölgesinin oluşması oldukça uzun zaman aldı hem de neckline kırılsa bile tekrar altına inerek hedefe süresini daha da uzatmış oldu. Bunlar birleşince buradaki TOBO formasyonu oldukça bozulmuş oldu.

Peki Bitcoin grafiğindeki TOBO bozulumu her şeyin bittiği anlamına mı gelir. Tabi ki hayır, belirtmek istediğim sadece formasyonun bozulduğu. Artık buraya bir TOBO formasyonu olarak bakamayacağım ama bir trend olarak bakmaya devam edeceğim. Ben halen grafiğe olumlu olarak bakıyorum ta ki 34k altına sarkana kadar. Eğer fiyat 34000 dolar seviyesinin altına inerse durumlar değişir ve yeni bir strateji oluşturmamız gerekir.

Daha fazla Bitcoin analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar