BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Bitcoin, Cash App’in Yüzünü Güldürdü

Bitcoin, firmaların yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Yayın:

-

Square Inc.’in geliştirdiği Cash App, gelirinin büyük bir kısmının Bitcoin’den kazandığını açıkladı.

6 Mayısda Square Inc, 2020 yılının ilk çeyreği için mali rapor yayınladı. Belgelerde verilen bilgilere göre, Square Inc. gelirinin büyük bir kısmını Bitcoin’e borçlu.

Cash App yılın ilk çeyreği için 528 Milyon$’lık bir gelir elde ettiğini açıkladı ve bu gelirin yaklaşık 306 Milyon$’ının Bitcoin üzerinden elde ettiğini duyurdu. Bu rakamlara rağmen, Cash App’in Bitcoin’den ettiği kâr ise beklenenden daha az oldu.

Şirket, 306 Milyon$’lık Bitcoin gelirinin yaklaşık 7 Milyon$’ını kâr olarak kayda geçti. Toplamda ise 528 Milyon$’lık gelirin 183 Milyon$’ının kâr olduğu açıklandı.

Şirket Bitcoin’den neden bu denli az “kâr” ettiğini şu şekilde açıkladı;

Bitcoin üzerinden çok fazla kâr etmiyoruz çünkü şirketimizin rolü, müşterilerimizin Bitcoin’e olan erişimini kolaylaştırmak. Müşterilerimiz Cash App aracılığıyla Bitcoin satın aldığında, çok düşük miktarlarda kâr marjı uyguluyoruz.

COVID-19’un Sebep Olduğu Değişimler

Cash App, geçtiğimiz yıla göre %115’lik bir gelişim rapor etti. Cash App geçtiğimiz yıllarda iyi pazarlama ve kolay kullanım teknikleriyle beraber verimli bir şekilde yeni müşteriler kazandı.

Fakat 2020 senesinde, yatırımcıların kazancı bir hayli düştü ve, geçen sene’nin son çeyreğinde yatırımcıların kazandığı 119 Milyon$ yerini, 2020’nin ilk çeyreğinde rekor bir düşüşle 9 Milyon$ olarak kapattı.

Hissedarlara yapılan çağrıda, şirket bu durumun corona virüs pandemisi dolayısıyla yaşandığını belirtti. Pandeminin en çok zarar verdiği mart ayından ziyade, Square’in Ocak ve Şubat aylarındaki performasına vurgu yaptılar.

Jack Dorsey ise, şirketin nisan ayında gösterdiği performansı işaret ederek; “Ekonomik krize rağmen şirketin iyi bir performans gösterdiğini düşünüyorum.” dedi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Bitfinex, Kripto Paranın Ötesine Geçiyor!

Yayın:

-

Bitfinex

Kripto borsası Bitfinex, Tether (USDT) ile çalışan hisse senedi endeksi türevlerini piyasaya sürerek dijital varlık alanının ötesine geçti.

Yeni türevler Europe 50 ve Germany 30 Perpetual Swap işlemleri, geleneksel hisse senedi piyasalarını kullanıcılara sunuyor. Europe 50, 18 Avrupa ülkesinden 50 hisse senedi kapsayan STOXX Europe 50 endeksini temsil ediyor. Germany 30 ise, Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören en büyük 30 Alman hissesinin endeksini temsil ediyor.

İlk kez bir kripto borsası bir hisse senedi ürününü piyasaya sürdü. Bitfinex’in CTO’su Paolo Ardoino, “CME, Bitcoin vadeli işlemleriyle kripto para birimine geçti, Şimdi Bitfinex geleneksel pazarlara giriyor” dedi.

Ardoino, Bitfinex’in yarımı evrenini genişletmek ve kripto tüccarlarının tek bir platformda geleneksel pazarlara girmelerini sağlamak istediğini söyledi. Ardoino, “Yüksek hacimli tüccarlar, platformumuzda yaklaşık %80’lik bir orana sahip. Onların gereksinimlerine uyum sağladık ve bu teklif ile, varlıklar arası ticaret stratejilerini geliştirebildiğimizi gördük.” dedi.

Europe 50 ve Germany 30, 100 kata kadar kaldıraç imkanı sunuyor. Bitfinex, USDT ile birlikte çalıştığı için, forex ve faiz oranı risklerini azalttığını iddia etmekte. Ardoino, “Anlaşmanın USDT cinsinden olması önemlidir, çünkü bu, ticareti sorunsuz ve verimli bir hale getirir.” dedi.

Yeni türevler, belirli bölgelerde ve yalnızca “doğrulanmış kullanıcılar” tarafından kullanılabilir. Yani bu, yatırımcıların kimliklerini, fon kaynaklarını ve bankacılı ilişkilerini doğrulamak ve onaylamak için durum tespiti sürecinden geçmeleri anlamına geliyor.

Bitfinex, kısa bir süre önce Tether paritesinde euro, İngiliz sterlini ve Japon yeni ile sözleşmeler başlattı.

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

EY, Bitcoin Analizi İçin Yeni Bir Araç Yayınladı!

EY, alternatif finans ürünlerine yenisini ekledi!

Yayın:

-

EY

Dünyanın en büyük muhasebe firmalarından biri olan EY, Bitcoin işlemleri de dahil olmak üzere zincir üzerindeki verileri araştırmak için yeni bir çözüm başlattı.

Yeni Explorer and Visualizer çözümü, EY Blockchain Analyzer ürün paketinin bir parçası olarak piyasaya sürüldü. 27 Eylül’de yapılan bir duyura göre, beta sürümü artık halka açık bir şekilde ücretsiz olarak sunulmaya başladı.

EY ayrıca, çözümü yakında blockchain web sitesinde bir hizmet olarak sunacağını söylemiş durumda.

Kullanıcılar, görselleştirme teknolojisi ile birlikte arama işlevlerinden yararlanabilecekler. Denetim ekiplerinin belirli işlemleri, adresleri ve blokları arayarak zincir üzerindeki verileri keşfetmesine ve izlemesine olanak tanıyacak. Daha sonra bu toplanan verileri, yasal uyumluluk ve dolandırıcılık risklerini izlemek ve yönetmek için analiz edebilecekler.

EY’nin küresel adli tıp hizmetlerinin başkanı Andrew Gordon, Explorer and Visualizer çözümünün blockchain destekli işlemler için finansal raporlamalayı daha kolay hale getireceğini söyledi. Gordon, sistem hakkında “Dolandırıcılık amaçlı faaliyetler de dahil olmak üzere potansiyel aykırılıkları gözlemlemeye yardımcı olacak”dedi.

Ek olarak EY, OpsChain platformunda, şirketlerin Ethereum blockchaini üzerinde uçtan uca satın alma faaliyetlerini özel ve güvenli bir şekilde yürütmelerini beklediği yeni bir satın alma çözümünü başlatmış durumda.

Çözümün şu an itibarıyla ücretsiz beta sürümü kullanıcılara sunulmuş durumda. Bu sürüm, iş süreçlerini kurumsal kaynak planlama sistemlerinden, paylaşımlı blockchain tabanlı akıllı sözleşmelere taşıyarak, hacimleri ve küresel harcamaları otomatik olarak izlemelerine izin verdiği söylenmekte. Ayrıca, alıcıların ve satıcıların pariteye sahip olmalarına ve küresel olarak kabul edilen şartlar ve fiyatlandırma ile çalışmalarına yardımcı olması bekleniyor.

Daha fazla blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.