BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Bitcoin.com CEO’su Roger Ver’in Destek Çekme Kararı!

Roger Ver, daha kapsamlı bir anlaşma olmadan tartışmalı Bitcoin Cash geliştirme fonu tekliflerini artık desteklemeyeceklerini açıkladı.

Yayın:

-

Bitcoin.com’un Yönetim Kurulu Başkanı Roger Ver, daha kapsamlı bir anlaşma olmadan tartışmalı Bitcoin Cash geliştirme fonu tekliflerini artık desteklemeyeceklerini açıkladı.

Bitcoin maden havuzu BTC.TOP‘un CEO’su Jiang Zhuoer tarafından salı günü yayınlanan bir blog paylaşımında, dev fon destek planının artık yürürlükte olmadığı açıklandı.

“Bitcoin.com herhangi bir chain ayrımı veya ekonomik değişikliğin riskini almayacak…Her bir teklifin olabildiğince çok insanın iş hayatı, borsa, bitcoin madencisi ve Bitcoin Cash uygulamaları da dahil olmak üzere ekonomik gücüne gereksinimi olacaktır.”

Bitcoin Cash blog yazısı

Geçtiğimiz haftaki Bitcoin.com’un yönetim Kurulu Başkanı Roger Ver ‘in, Antpool/BTC.com‘dan Jihan Wu’nun ve ViaBTC’den Haipo Yang’ın imzaladığı teklifte, blok ödülünün % 12,5’lik kısmının yeni Z-cash geliştirme fonunda toplanacağı kararlaştırılmıştı. İmzalayan grup bunun uzun süreli bir gelişim olduğunu ve ekosistem üyelerine projeleri destekleme konusunda karar verme rolü verdiğini düşünüyordu.

Teklif her ne kadar desteklense de eleştirmenler, teklifin “Hong Kong Şirketi” ve “tartışmasız” kısmı gibi belirsizliklerle olduğuna dikkat çekti. Bu maddelere göre soft fork riskine girmek istemeyen madenciler bloklarından olabilir kanısı yayıldı.

Hard Fork Tehdidi

Desteği geri çeken Bitcoin.com, kullanıcılarının ihtiyaçları doğrultusundaki tekliflere destek vermek için bir “fırsat” olduğunu savundu.

“İş hayatına cebinizde bir kuruş bile yokken, ne yapacağını bilmez bir şekilde başlamazsınız. Önce gerçekleştirmek istediğiniz bir fikriniz vardır ve ona uygun fon arayışına düşersiniz. Böylesi daha uygundur.”

Bitcoin.com

Bu haber karşıt görüşlü bir madenci grubun, total ağın madencilik hash rate’inin çeyreğini kontrol etmek istemesinden sonra geldi. Madencilerin Bitcoin cash’in hard fork’una da tehdit unsuru olduğu belirtiliyor. Protokol geliştiricilerine tamamen “empatik” olarak yaklaşmalarına rağmen grubun, bazı durumları “haksızlık ve etik dışı” bulduğu aktarıldı. Küçük bir maden havuzu grubunun ekosistemi kabul etmemeleri durumunun sonuçlarının da bazı durumlar kavramının içinde olduğu söyleniyor.

Buna cevaben madenci grubu, hash rate’i havuzlarından aktaracaklarını ve “teklife katılmayan madencilere ses olmak için rakip bir Bitcoin Cash havuzu başlatacaklarını” iletti. İmzalayan ekibe karşı durmanın öneminden de bahseden grubun hard fork tehdidi giderek ortalığı karıştırıyor.

Bugün yapılan bir güncellemede madenciler, Bitcoin.com’un durumu dikkate aldığını ve rakip havuzunun başlatılmayacağını duyurdu.

Yolculuğumuz Süresince

Bitcoin.com şimdi tüm ilgili taraflar için kârlı olacak, Bitcoin Cash’in temel prensip ve ekonomisini koruyacak bir plan geliştirmek için ekosistemle birlikte çalışacak.

“Hiçbir teklif bu hedefi riske almamalıdır… Bitcoin Cash’in temel hedeflerinden ödün vermek olmaz.”

Fikrini benimseyen Bitcoin.com

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Avustralya ve Singapur, Sınır Ötesi Ticaret İçin Blockchain Teknolojisini Kullanacak!

Avustralya Sınır Gücü, blockchain’in sınır ötesi ticareti daha basit hale getirip getiremeyeceğini görmek için Singapur ile ortaklık kurdu.

Yayın:

-

Avustralya ve Singapur, ticaret belgelerinin değişimini düzene sokmanın ve dijitalleştirmenin bir yolu olarak blockchain teknolojisini denemeye başladı.

Bu kapsamda Avustralya Sınır Gücü (ABF), dijital doğrulama sistemlerini test etmek için Singapur Gümrükleri ve Singapur Infocomm Medya Geliştirme Kurumu (IMDA) ile işbirliği içinde bir blockchain destekli ticaret denemesi başlattı. Ülkeler yapılan bu ortak çalışma ile, yönetim maliyetlerini düşürmeyi ve ticaret verimliliğini artırmayı hedefliyor. Yapılacak çalışmalar ile hem ABF’nin hükümetler arası defterinde hem de IMDA’nın, başta menşe sertifikaları olmak üzere elektronik belgeleri paylaşmak için TradeTrust platformunda dijital doğrulama platformları test edilecek.

Konu ile ilgili olarak ABF yetkilisi Michael Outram, denemenin ticaret ve uyumluluk kayıtlarının dijitalleştirilmesine yardımcı olacağını açıklayarak şu ifadeleri kullandı:

“Bu girişim, Avustralya Ticaret Penceresinin gelecekteki mimarisi ve tasarımının bir parçası olarak kağıtsız ticareti ve güvenli dijital ticaret bilgi alışverişini içerecek.”

ABF, Sanayi, Bilim, Enerji ve Kaynaklar Bakanlığı tarafından yönetilen Ulusal Blockchain Yol Haritası kapsamında, denemeden çıkarılan dersler hakkında geri bildirim verecek ve bunları 2021’in başlarında planlanan bir keşif raporunda sunacak.

İlk olarak Ağustos ayında imzalanan Avustralya-Singapur Dijital Ekonomi Anlaşması (DEA) kapsamında, dijital ticaretin önündeki engelleri azaltmanın yanı sıra, işletmelerin ve tüketicilerin her iki ekonominin de dijitalleşmesine katılabilecekleri bir ortamı teşvik etmek için bir çerçeve belirlenmişti.

Son olarak yapılacak bu denemenin, Avustralya Hükümetinin ticarete uyum süreçlerini yeniden düzenleyecek ve dijitalleştirecek olan ve yakın zamanda duyurulan “Basitleştirilmiş Ticaret Gündemi”ni de desteklediği bildirildi.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Nijerya Kripto Faaliyetlerini Genişletiyor!

Afrika’nın en büyük ekonomisine sahip olan ülke, kriptoların benimsenmesi için çalışmaları hızlandırıyor.

Yayın:

-

Nijerya Maliye Bakanlığı, Afrika’nın en büyük ekonomisinde benimsenmesini hızlandırabilecek bir hareket olan blockchain ve kripto para birimleri için yeni bir çerçeve geliştirmek üzere ülkenin menkul kıymetler düzenleyicisi ile görüştüğü bildirdi. 

Bakanlığa göre, ortaklıktan inşa edilecek yeni çerçeve, ülkedeki kripto tüccarlarının faaliyetlerini kontrol etmeye yardımcı olacak.

Nijerya tarafından çıkarılacak olan bu yeni çerçeve, Güney Afrika’nın ülkedeki kripto tüccarlarının kripto sektöründe yürütülen yasa dışı durumları kontrol etme faaliyetlerini düzenlemek için yaptığı son hamlelerin arkasından geliyor.

Maliye Bakanlığı ile SEC arasındaki ortaklık, 24 Kasım tarihinde FinTech sektörünün çeşitli kilit paydaşlarının katıldığı bir etkinlikte duyuruldu.  Bakanlığın danışmanı Armstrong Takang, etkinlikte yaptığı açıklamada, Nijerya hükümetinin ülkeyi kripto ve blockchain benimsemesini kullanarak ilerletmek için yeni bir fırsat gördüğünü söyledi. Ayrıca Takang, ülkenin kripto sektörünü ve üyelerini destekleyecek bir düzenleme oluşturmayı umduğunu da dile getirdi. 

Hatırlanacağı üzere Eylül ayında çeşitli yerel basında çıkan haberlere göre, Nijerya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu dijital varlıkları menkul kıymet olarak sınıflandıracağını bildirmişti. Açıklamaya göre ülke, kripto sektöründe ticareti kendi kuralları uyarınca düzenlenmiş bir faaliyet olarak sınıflandıracak. Nijerya Merkez Bankası‘nın konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmamasına rağmen, ülkedeki kripto meraklıları ve kullanıcıları, dijital varlıkların ticaretinin yakında hükümet tarafından yasal olarak tanınacağını düşünüyor.  

Bu kapsamda Nijeryalıların büyük bir yüzdesi, ülkenin halihazırda azalan ekonomisinin sert koşullarının neden olduğu son zorluklardan sonra şu anda Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine artan bir şekilde ilgi göstermeye başladı.

Nijerya Merkez Bankası’nın kripto ticareti konusundaki duruşunun hala bilinmemesine rağmen, Binance gibi kripto borsaları, vatandaşlara yerel fiat para birimlerini kullanarak kripto satın alma erişimi sağlamak için ülkedeki büyük CBN kontrollü bankalarla ortaklıklar kurmaya başladı. Bununla birlikte, ülke dışındaki ödemeleri kolaylaştırmak isteyen birçok Nijeryalı, ödemelerini gerçekleştirmek için artık kripto varlıkları kullanıyor.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.