Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59116.47
5.05%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3325.88
2.98%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.66
1.02%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $407.1
2.24%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin Dolandırıcıları Kanada’da İş Başında

Kripto para dolandırıcıları bu sefer kendilerini devlet görevlisi olarak tanıtıp kurbanlarını dolandırıyor.

Clock
Paylaş
Bitcoin Dolandırıcıları Kanada’da İş Başında

İddialara göre, yeni bir Bitcoin dolandırıcılığının hedefi, Winnipeg sakinleri. Yerel bir market sahibine göre, müşterilerinin bir çoğu dolandırıcıların kurbanı olmuş durumda.

Global News’un yaptığı habere göre, market sahibi Husni Zeid marketinde bulunan Bitcoin makinesine bir uyarı levhası astı. Uyarı levhasında, Bitcoin isteyen telefon dolandırıcılarına karşı dikkatli olunması yazıyor.

Binance BannerBinance Banner

Zeid, medya kuruluşuna şunları söyledi;

Bir çok insanı arayarak, biz Canadian Revenue Agency’deniz (CRA) diyerek ilgili adrese Bitcoin aktarımı yapmalarının zorunlu olduğunu söylüyorlar. Ayrıca CRA’nın haricinde Manitoba Hydro’dan aradıklarını söyledikleri zamanlar da oluyor.

Bir Çok Kişi Şikayetçi

Zeid, dolandırıcıların haftada bir kaç kez aksiyona geçtiklerini belirtti. Ayrıca müşterilerinden bu konu sürekli olarak şikayet aldığının da altını çizdi.

Marketin bir çalışanı olan Auro Morisette, geçtiğimiz günlerde dolandırıcılık kurbanı ile yaşadığı bir anıyı paylaştı.

Geçtiğimiz gün kurban buradaydı ve tüm birikimini dolandırıcılara verdiğini söyledi. Sürekli ağlıyordu ve söylediği tek şey “çocuklarım” idi. Benim için gerçekten çok kötü bir tecrübeydi.

Çalışanlar bu durumla bir çok kez karşı karşıya kaldıkları için, Bitcoin makinesinden alım satım işlemi yapan insanları dikkatle inceliyor. Eğer birileri bu işlemleri yaparken telefonla konuşuyorsa, onları dolandırıcılığa karşı uyarıyorlar.

Alberta’da Yaşananlarla Bağlı mı?

Geçtiğimiz günlerde, tıpa tıp benzer bir şekilde Alberta eyaletinde dolandırıcılık vakaları görüldü. Görünüşe göre biri ya da birileri, CRA ve Kanada Kraliyet Atlı Polisi’ni taklit ederek dolandırıcılık yapmaya başlamış.

Bildiğiniz üzere, Bitcoin ve kripto paralar üzerinden dönen dolandırıcılık türleri bir hayli fazla. Bundan dolayı, bu tür olayları iyi takip edip dolandırıcılara pay bırakmamak gerekiyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar