Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62411.34
5.26%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3328.21
5.07%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.01
4.49%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $552.2
3.74%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin Fiyatı Düşüyor, Alman Hükümeti ve Mt. Gox Transferleri Etkili!

Clock
Paylaş
Bitcoin Fiyatı Düşüyor, Alman Hükümeti ve Mt. Gox Transferleri Etkili!

Bitcoin, Mt. Gox’un ödemeleri ve Alman hükümetinin BTC transferleri nedeniyle son 24 saatte daha fazla değer kaybetti. QCP Capital analistleri Bitcoin fiyatının düşük likidite nedeniyle dalgalandığını belirtti.

Alman hükümeti, Cumberland DRW’ye 133 bin 722 BTC gönderdi. Kraken, Coinbase, Bitstamp ve Flow Traders gibi borsalara da önemli miktarda BTC aktardı. Mt. Gox alacaklılarına hızlı dağıtım yapmayı planlayan Bitstamp, ek satış baskısı oluşturuyor.

728×90 muhabbit - Bitcoin Fiyatı Düşüyor, Alman Hükümeti ve Mt. Gox Transferleri Etkili!300x250 muhabbit - Bitcoin Fiyatı Düşüyor, Alman Hükümeti ve Mt. Gox Transferleri Etkili!

Borsa endeksleri yükselirken, Bitcoin fiyatları %2’den fazla düşerek 56,216 dolara geriledi. Analistler, ABD’nin yumuşak bir ekonomik iniş yapabileceğini ve Bitcoin piyasasında eylül ayında faiz indirimi beklentisi olduğunu belirtti.

Endeksler ve Ekonomik Veriler

S&P 500 %0.14, Dow Jones %0.43, Nasdaq %0.17 yükseldi. Avrupa’da da endeksler yeşil. Sabit gelir yatırımcıları, eylül ayında faiz indirimi beklentilerini artırdı. Ryze Labs, yıl sonuna kadar ekonomik inişin yumuşak olacağına dair umutlu olduğunu belirtti.

BRN analisti Valentin Fournier, bu hafta açıklanacak ABD TÜFE rakamlarının enflasyonda yavaşlama işaretleri göstereceğini ve Bitcoin piyasasında eylül ayında olası bir faiz indirimi fiyatlanmasının dip noktayı yakın hale getirebileceğini belirtti.

Yapay Zeka ve Potansiyel Balon Endişesi

Yapay zeka ile ilgili firmaların öncülük ettiği borsa endeks kazançları, potansiyel bir balon endişesini artırıyor. Sequoia, yapay zeka ekosisteminin yaklaşık 600 milyar dolar gelir üretmesi gerektiğini belirtti. Ancak mevcut yatırım getirilerinin bu hedefin gerisinde kaldığını vurguladı. The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar