BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Bitcoin Gold’a %51 Saldırısı!

Bitcoin’ in hard fork’u Bitcoin Gold, son zamanlarda blockchain’ine %51 saldırısına maruz kaldı.Bitcoin Gold’ a (BTG) yapılan bu saldırı 72.000 dolar değerinde 7.167 jetonun çift harcamasıyla sonuçlandı.

Yayın:

-

Bitcoin’ in hard fork’u Bitcoin Gold, son zamanlarda blockchain’ine %51 saldırısına maruz kaldı. %51 saldırısı, bir blockchain ağına tek bir kişi ya da organizasyonun hash oranının çoğunluğunu kontrol altına alarak yaptığı ve ağda bozulmalara sebep olan saldırıdır. Böylesi bir saldırı, kötü niyetli oluşumun kontrolündeyken yapılan işlemleri geri çevirerek double spend (çifte harcama) sorunun oluşmasını mümkün kılar.

Bitcoin Gold’ a (BTG) yapılan bu saldırı 72.000 dolar değerinde 7.167 jetonun çift harcamasıyla sonuçlandı. MITC Bitcoin kulübü başkanı James Lovejoy, dijital varlık ağının her ikisi de çift harcama ile sonuçlanan iki derin yeniden yapılanmaya uğradığını açıkladı. Github’da yayınlanan analizinde Lovejoy, her iki tehlikede olan bloğun aynı adresten çıkarıldığını belirtti. Lovejoy “Saldırı sırasında BTG’ nin Binance para yatırma işlemlerinin altı onaydan sonra trade hesabına yatırıldığını ve on iki onaydan sonra da çekilmeye hazır olduğunu söyledi.”

Bitcoin Gold (BTG) Savunmasız Bir Ağ Mı?

Bitcoin Gold, Bitcoin blok zincirindeki bir hard fork işleminin sonucudur. BTG, Bitcoin’ in zirve yapmasından birkaç ay önce 2017’de oluşturulmuştur. Dijital para birimi, minerların GPU kullanarak para birimini çıkarmasına izin veren NiceHash algoritmasına dayanmaktadır.

Bitcoin’in devamlı artan Hashrate’inin aksine BTG Hashrate’i 2018’in ortasından bu yana ciddi oranda düşüş sağladı. Bunun sonucunda ağ daha az güvenlikli hale gelerek %51 saldırısı yapılmaya mümkün hale geldi Lovejoy’un raporu her bir yeniden düzenlemeyi oluşturma maliyetinin yaklaşık 0,2 BTC (yaklaşık 1,700 $) olduğunu söyledi.Bununla birlikte saldırganın blok ödüllerinde yaklaşık olarak aynı değeri kazanacağını belirtti.“Çifte harcamalarla saldırgan karşı tarafı dolandırmayı başarsa veya çifte harcamalar başarısız olsa bile, saldırıların karlı olması mümkündür” diye ekledi.

Bitcoin’ in hard fork‘u (BTG), mayıs 2018’de bir başka %51 saldırısına uğradı ve bu saldırıda çift harcama ile BTG’ de 18 milyon dolar hırsızlığa neden oldu. %51 saldırısı, yaygın olarak kullanılan blockchain saldırı tekniklerinden biridir. Daha önce Verge(XVG), Electroneum(ETN) ve Vertcoin(VTC) gibi blok zincirler de bu saldırıya maruz kaldı.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Stellar XLM FTX’te Listeleniyor!

Yapılan açıklama ile birlikte popüler kripto para birimi Stellar Lumens (XLM), FTX’te işlemlere başladı.

Yayın:

-

ftx

Kripto türev borsası FTX bu sabah yaptığı duyuru ile birlikte yeni bir kripto parayı listelediğini duyurdu.

Yapılan açıklama ile birlikte popüler kripto para birimi Stellar Lumens (XLM), FTX’te işlemlere başladı.

XLM, FTX üzerinde perpetual swap (sürekli takas) ürünü olarak işleme açılmış durumda. XLM için henüz vadeli işlem ya da spot market pariteleri oluşturulmuş değil.

Perpetual swap ürünü ile birlikte XLM ile 101x’e kadar kaldıraç ile işlem açabilme imkanı bulunuyor.

Oldukça Yükselmişti

Geçtiğimiz günlerde yaşanan XRP yükselişinin ardından boş durmayan XLM de ciddi bir artış yaşamıştı.

0.085 $ seviyelerinden 0.23 $ seviyelerine kadar yükselmeyi başaran XLM, an itibarıyla 0.176 $ seviyelerinden el değiştirmekte.

Piyasa değeri 3,6 Milyar $’lık piyasa değeri ile kripto para piyasasının önemli oyuncularından olan XLM, TradingView verilerine göre 11’inci sırada bulunuyor.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Ethereum ETH Fiyat Analizi 25.11.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz (25.11.2020). Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Yayın:

-

Bu akşamüstü twitter hesabımda bir anket düzenledim ve hangi coin için fiyat analizi yazısı hazırlmamı istediğinizi sordum. Oyların çoğunluğunu Ethereum ETH aldı. Bundan dolayı bugün Ethereum’u inceleyeceğiz.

Ethereum ETH fiyat grafiği 25.11.2020. 30 dakikalık grafik veriler FTX borsasına aittir

Bugün Ethereum için genel vadede bakmayacağız. Biraz daha detaya ineceğiz. Çünkü hem youtube kanalımızda hazırladığım videoda hem de önceki yazılarımda Ethereum’un genel vade için yeterince analiz yaptım.

Alttaki ve üstteki iki büyük alan, büyük zaman dilimindeki destek ve direnç bölgelerimiz. 500 dolar bandındaki direnci kırmasıyla bir üstteki direnç bölgesinden ret almış durumda. Bu iki bölge arasında bizim için önemli 2 destek seviyesi var. Bunlardan ilk 580 dolar seviyesi diğeri de 550 dolar seviyesi. 580 dolar desteğini bu sabah test ettik.

Diğer yandan üst tarafta kanal benzeri bir yapı görmekteyiz. Eğer alt banda bir test gerçekleşirse daha emin olacağım bir durum var. O da şu; orada bir bayrak formasyonu oluşmuş olur. Oluşan bayrak formasyonu da bullish. Bu bullish bayrak formasyonunun yukarı kırılmasıyla önümüzdeki direnci geçebiliriz. Şimdilik görüşlerim bu kadar yeni yapılar oluştukça güncellemeye devam edeceğim.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.