Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66444
0.28%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3249.49
2.52%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.05
1.72%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $610
0.25%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Bitcoin ile Avrupa’daki Otopark Biletlerini Ödeyebilirsiniz!

Seety ve SHOP.COM dijital varlıkları ödeme aracı olarak kabul eden şirketler arasına girmiş oldu!

Clock
Paylaş
Bitcoin ile Avrupa’daki Otopark Biletlerini Ödeyebilirsiniz!

Belçikalı dijital park “start-up”ı Seety, kripto paralar ile ödeme kabul etmeye başladı. Seety’nin Anvers ve Brüksel’deki kullanıcıları park ücretleri için Bitcoin (BTC) ile ödeme yapabilir. Kullanıcılar BTC dışında da otopark ücretlerini ödeyebilirler, Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) gibi başka dijital varlığı da tercih edebilirler.

728×90 muhabbit - Bitcoin ile Avrupa'daki Otopark Biletlerini Ödeyebilirsiniz!300x250 muhabbit - Bitcoin ile Avrupa'daki Otopark Biletlerini Ödeyebilirsiniz!

Bunun dışında e-ticaret devi ShopCom, müşterilerinin çeşitli kripto para birimleriyle de alışveriş yapmasına izin verdi.

Arabanı Park Et Kripto Parayla Öde!

Yerel medya DataNews tarafından hazırlanan bir rapora göre, Belçika uygulaması Seety, müşterilerin kripto para birimleriyle park bileti satın almalarını sağladı. Şu an için teklif sadece Brüksel ve Anvers şehirleri için geçerlidir.

Yeni kripto para seçeneğinden yararlanmak isteyen müşteriler, uygulama üzerinden Seety kredisi satın almalıdır. Kullanıcılar şimdilik yedi farklı kripto para birimi ile ödeme yapabilirler. Bu kripto paralar; Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Dogecoin (DOGE), Dai (DAI) ve USD Coin (USDC).

Hadrien Crespin ve Nicolas Cognaux tarafından kurulan Seety, sadece Belçika’da değil, Fransa, Lüksemburg ve Hollanda’da da faaliyet gösteren bir dijital park uygulamasıdır. 350.000’den fazla aktif üyesi olan Seety’nin hedefi, 2021’in sonunda 400.000 Euro’luk kar etmek.

Seety, dijital varlıkların gelecekte daha çevre dostu olmasını öngörüyor. Bununla birlikte Seety, Bitcoin ve” altcoin”lerin küresel olarak benimsenmesinin önemli ölçüde artacağına dair umutlarını artırdı.

SHOP.com ve BitPay

E-ticaret sitesi SHOP.com, müşterilerin kripto paralar ile ödeme yapmasını sağlamak için BitPay ile ortaklık kurdu.

Kulanıcılar ödeme olarak şu kripto paraları tercih edebilecekler: Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE), Wrapped Bitcoin (WBTC) ve Litecoin (LTC). Bunun dışında 5 “stabilcoin”i de destekleyen SHOP.com, kullanıcılarına GUSD, USDC, PAX, DAI ve BUSD ile ödeme yapma seçeneği sunuyor.

Bunun dışında bir Louisville kafesi, ödeme yöntemi olarak Dogecoin’i kabul etmeyi planlıyor. Mağaza, adını “Dogebean” olarak değiştirmeye bile söz verdi. Ancak şu an itibariyle, mağaza yeniden markalaşma nedeniyle kapalı olduğundan müşteriler yalnızca çevrimiçi sipariş verebiliyor.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar