Muhabbit

BLOCKCHAIN

Bitcoin Madencileri Çin’den Ayrılmaya Devam Ediyor!

BIT Digital, 14.500 adet Bitcoin madencilik cihazını Çin’den ABD’ye taşıyor.

Clock
Paylaş
Bitcoin Madencileri Çin’den Ayrılmaya Devam Ediyor!

Nasdaq listesinde yer alan BIT Digital, Çin’in Bitcoin madenciliği alanındaki baskılarından sonra 14.500 adet Bitcoin ASIC madencilik cihazını Çin’den ABD’ye taşıyor.

Firma tarafından 15 Temmuz tarihinde yapılan açıklamada, Çin’deki düzenleyici değişikliklerin ardından, 21 Haziran’da oradaki faaliyetlerinin askıya alındığını ve geçen yıl ekim ayında başlamış olan Kuzey Amerika’ya göçünün hızlandırıldığı belirtildi.

Mayıs ayının başı itibariyle, BIT Digital’in madencilik operasyonlarının çoğunluğu hala Çin’de bulunuyordu. Bu kapsamda BIT Digital’in, 30 Haziran tarihi itibariyle Çin’de yaklaşık 9.500 adet Bitcoin madencilik cihazı bulunuyordu.

Çin’in Baskıları Devam Ediyor

Ancak artan baskılar diğer madenciler gibi BIT Digital’i de ülkeden ayrılmak zorunda bıraktı. Şirket açıklamasında, kalan Çin merkezli filosunun 2021 yılını üçüncü çeyreğinde geçişini tamamlamayı beklediğini söyledi. BIT Digital böylece, BIT Mining ve The9 City‘den sonra ekipmanlarını denizaşırı ülkelere taşıyan, Çin’de faaliyet gösteren, halka açık en son Bitcoin madenciliği firması oldu.

Screenshot 2 1 - Bitcoin Madencileri Çin'den Ayrılmaya Devam Ediyor!

Mayıs ayında yapılan açıklamada, BIT Digital, 30 Nisan itibarıyla toplam maksimum hash hızı 2,423,15 PH/s olan 43.606 madencilik cihazından oluşan bir filoya sahipti. Ekipmanın yaklaşık %80’i o sırada Çin’de bulunuyordu. Bunlardan 19.060 adedi Sichuan’da, 12.830 adedi Xinjiang’da ve 3.200 adedi ise Yunnan’da yer alıyordu. 

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar