Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69606.13
-1.84%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3749.8
2.48%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.7
1.19%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $617.9
3.67%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin Madenciliği Hayali Kurarken 17 Yıl Hapis!

Satoshi Nakamoto olabileceği düşünülen Paul Le Roux, hâkime yazdığı mektupta hapisten çıkınca Bitcoin madenciliği cihazı geliştirmek istediğini iletti.

Clock
Paylaş
Bitcoin Madenciliği Hayali Kurarken 17 Yıl Hapis!

Satoshi Nakamoto olabileceği düşünülen Paul Calder Le Roux, hâkime yazdığı mektupta hapishaneden çıkınca Bitcoin madenciliği cihazı geliştirmek istediğini söyledi.

728×90 muhabbit - Bitcoin Madenciliği Hayali Kurarken 17 Yıl Hapis!300x250 muhabbit - Bitcoin Madenciliği Hayali Kurarken 17 Yıl Hapis!

Satoshi olduğu düşünülen isimlerden biri olan Paul Le Roux’un dava süreci sona erdi. Kripto para dünyasında Craig Wright’ın dava dosyalarında adının çizilmesinin unutulması sonucu duyulmaya başlayan Le Roux, dijital paralara olan ilgisi ile de tanınıyor. Kara ekonomide kullanmak amacıyla Bitcoin’e benzer bir dijital para tasarlamaya çalıştığı biliniyor. Ayrıca kodlama dili de Satoshi’yle neredeyse aynı.

2012 yılında uyuşturucu tacirliği iddiasıyla tutuklu olarak yargılanmaya başlayan Paul Calder Le Roux, 25 yıl hapse mahkum edildi. 8 yılını çoktan yatmış olan Le Roux, cezaya itiraz etse bile Filipinler’de 2010 yılından bir cinayet suçlaması bulunuyor. Yani Filipinler’e iadesi söz konusu olabilir.

Le Roux, mahkumiyet kararından önce New York Güney Bölge Mahkemesi Hâkimi Ronnie Abrams’a yazdığı mektupla gündem oldu. 11 Haziran tarihli mektupta hayatını, geçmişini ve işlediği suçların yanı sıra Bitcoin’in ne olduğunu, ne işe yaradığını, arka planını ve ASIC cihazlarının nasıl kullanıldığı detaylı bir şekilde yazıyordu.

Bu bilgileri de Birleşik Krallık’ın siber saldırılara karşı korunmak amacıyla kurduğu birimi GCHQ’dan elde ettiğini iddia ediyordu. 2000’li yılların başında GCHQ’da programcı olarak çalıştığını ve SHA’lar için geliştirilmiş bir ASIC çip tasarladığını da ekliyordu.

ASIC Bitcoin madenciliği Paul LE ROUX - Bitcoin Madenciliği Hayali Kurarken 17 Yıl Hapis!

Mektupta geçmişe dair bilgi birikiminin yanı sıra geleceğe dair planlarına da değiniyordu. 17 yıl sonra hapishaneden çıktığında Bitcoin madenciliği ile alakalı bir cihaz tasarlamayı planlayan Le Roux, hâli hazırda tasarladığı ASIC çipinin Bitcoin madenciliğinin mevcut tasarımından çok daha hızlı olduğunu iddia ediyor.

Tasarladığı ASIC çipi ile Bitcoin madenciliğini bir üst basamağa taşıyarak, Bitcoin madenciliği cihazları tasarlayıp satmak istediğinden söz ediyordu. Yeni iş tanımını Bitcoin madenciliği cihazları geliştiricisi olarak tercih eden Paul Le Roux, salıverildikten sonra düzgün bir hayat yaşamayı dilediğini ifade etti.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar