Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67401.61
-3.29%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3794.52
1.42%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.51
-6.01%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $590.9
-3.53%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin Madenciliği Şirketleri, Ürettiklerinden Fazla Bitcoin’i Portföylerine Eklemeye Başladı!

Dev şirketler kasalarına Bitcoin eklemeye devam ediyor.

Clock
Paylaş
Bitcoin Madenciliği Şirketleri, Ürettiklerinden Fazla Bitcoin’i Portföylerine Eklemeye Başladı!

Küresel Bitcoin madencilik şirketi Bitfarms, yakın zaman önce yaptığı açıklama ile portföyüne 1000 adet Bitcoin daha eklediğini duyurdu.

En son olarak alınan Bitcoin’ler ile birlikte şirketin kasasındaki toplam Bitcoin sayısı 4300’ün üzerine çıkmış oldu.

728×90 muhabbit - Bitcoin Madenciliği Şirketleri, Ürettiklerinden Fazla Bitcoin'i Portföylerine Eklemeye Başladı!300x250 muhabbit - Bitcoin Madenciliği Şirketleri, Ürettiklerinden Fazla Bitcoin'i Portföylerine Eklemeye Başladı!

Şirket tarafından yapılan açıklamada yeni alım ile ilgili şu ifadelere yer verildi:

“Ocak 2022’nin ilk haftasında Bitfarms olarak 43,2 milyon ABD Doları karşılığında 1.000 BTC satın aldık. Böylece kasamızdaki BTC varlıkları %30 artarak 10 Ocak 2022 itibariyle 4.300’ün üzerine çıktı.”

Bitfarms tarafından yapılan bu açıklama, sektör tarafından oldukça olumlu olarak karşılandı. Hatta yapılan bazı yorumlar, Bitfarms’ın akıllıca bir hareket yaparak düşen fiyatlardan yararlandığını dile getirdi.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan şirketin CEO’su Emiliano Grodzki, şu ifadelere yer verdi:

“Bitfarms olarak şirket stratejimiz, hissedarlarımızın yararına en düşük maliyetle ve en hızlı sürede en fazla Bitcoin’i biriktirmektir. Bu amaçla, sermaye tahsisimizi sürekli olarak optimize ediyoruz.”

Grodzki ayrıca, operasyonel büyüme stratejilerini uygulamaya ve 2022 yılının sonuna kadar 8 exahash/saniye hedefleri olduğunu ve bunu gerçekleştirme taahhütlerini sürdürmeye devam edeceklerini belirtti.

2017 yılında faaliyetine başlayan Bitfarms, halihazırda ABD ve Kanada’da halka açık bir şekilde faaliyet gösteriyor. Şirketin hisseleri Temmuz 2019’da TSX Venture Exchange’de (TSX-V) ve Haziran 2021’de Nasdaq Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye başladı. Bunun yanında şirketin Québec’te beş ve Washington eyaletinde bir tane olmak üzere oldukça büyük çapta Bitcoin madenciliği tesisi bulunuyor.

Geçtiğimiz hafta, 2021 yılının toplamında 3.452 adet Bitcoin çıkardığını duyuran Bitfarms, ürettikleri Bitcoin’lerin hiçbirini satmadıklarını dile getirdi.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar