Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69152
0.65%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3761.57
0.24%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.76
-1.56%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.5
0.07%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitfarms’ın Arjantin’de Kuracağı Tesis Yasa Koyucuları Endişelendirdi!

Milletvekili Martín Berhongaray, konu ile ilgili bir yasa teklifi sundu.

Clock
Paylaş
Bitfarms’ın Arjantin’de Kuracağı Tesis Yasa Koyucuları Endişelendirdi!

Merkezi Kanada’da bulunan Bitcoin madencilik devi olan Bitfarms’ın, Arjantin’de inşa ettiği iddialı proje, şimdiden Arjantinli yasa koyucuların endişelerini artırmaya başladı.

728×90 muhabbit - Bitfarms'ın Arjantin'de Kuracağı Tesis Yasa Koyucuları Endişelendirdi!300x250 muhabbit - Bitfarms'ın Arjantin'de Kuracağı Tesis Yasa Koyucuları Endişelendirdi!

Milletvekili olan Martín Berhongaray; hükümete, bu anlaşmanın nasıl tasarlandığını ve şirketin anlaşmayla bağlantılı Bilim, Teknoloji ve Yenilik, Çevre ve Çevre Bakanlıkları gibi farklı devlet kurumlarının gözetimini geçip geçmediğini açıklamak için bir yasa teklifi sundu.

Yapılan açıklamaya göre yeni madencilik çiftliği 55.000 madencilik makinesine ev sahipliği yapacak. Ayrıca Bitfarms‘ın özel bir enerji şirketi ile kilovat saat başına 2,2 sent oranında 210 megavat (MW) altyapı kapasitesi almak için bir sözleşme yaptığı bildiriliyor.

Teklif, gücü sağlayacak enerji tesisi ve bu anlaşmanın gelecekte sürdürülebilirliği hakkında bilgi edinmeye yönelik görünüyor. İnşaatı yapan şirketin adı PROA olarak belirlenmiş olsa da, yakın zamanda yapılan bir PR’da sadece kırsal bir alanda yer alacağı ortaya çıktığından, elektrik şirketi ve tesisin yeri şu an net olarak belli değil.

Yapılan açıklamada ayrıca şu ifadelere yer veriliyor:

“Ülkede kurulu toplam elektrik sistemi veya yakında kurulacak olan mevcut kapasiteye sahipse, kullanılan elektrik enerjisinin tüketimi ise kamu fonlarından sübvansiyon alacak.”

Bitfarms’ın Arjantin’e genişlemesinin nedeni ise bilindiği üzere tamamen ekonomik sebeplerden kaynaklanıyor. Bölge, ülkenin belirli alanlarında uygun fiyatlı enerji fırsatları sunuyor ve bu, giderek daha fazla şirketin bölgeyi olası bir genişleme hedefi olarak görmesini sağlıyor. Bitfarms başkanı Geoffrey Morphy ise bu konuyu şu cümleler ile dile getiriyor:

“Uzun yıllar boyunca bize sunulan oldukça düşük maliyetli enerji ile kısa vadeli marj performansımızı iyileştirebilir ve uygulanabilir bir operasyon sağlayabiliriz.”

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar