Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64096
-3.37%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3144.51
-8.89%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.97
-10.07%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $560.7
-3.94%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Bitcoin Madencilik Şirketi Compass Mining, Artan Enerji Maliyetleri Nedeniyle Lokasyon Değiştiriyor!

Şirket, elektrik fiyatlarındaki %50’lik artış nedeniyle böyle bir karar alındığını duyurdu.

Clock
Paylaş
Bitcoin Madencilik Şirketi Compass Mining, Artan Enerji Maliyetleri Nedeniyle Lokasyon Değiştiriyor!

Bitcoin madencilik şirketi Compass Mining, Georgia’daki Bitcoin madencilik tesislerinden ikisinin, yerel hizmet sağlayıcılarının elektrik fiyatlarındaki %50’lik artış nedeniyle bu hafta kapandığını duyurdu.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan şirket sözcüsü, şirketin kapalı kalma süresini en aza indirmek için bu madencilik cihazlarını Teksas’a taşımaya karar verdiğini söyledi.

728×90 muhabbit - Bitcoin Madencilik Şirketi Compass Mining, Artan Enerji Maliyetleri Nedeniyle Lokasyon Değiştiriyor!300x250 muhabbit - Bitcoin Madencilik Şirketi Compass Mining, Artan Enerji Maliyetleri Nedeniyle Lokasyon Değiştiriyor!

Bilindiği üzere Compass Mining, ABD ve Kanada’daki tesislerde bireysel müşterilerin makinelerini bünyesinde bulunduruyor. Şirketin Georgia lokasyonlarında 15 megawatt güç kapasitesine sahip olduğu biliniyor.

Şirket tarafından kısa süre önce müşterilere gönderilen bir e-postada, müşteri birimlerinin 30 Eylül 2022’ye kadar tekrar çevrim içi olmasının planlandığı belirtildi. Ayrıca Compass Mining, barındırma maliyetlerini ve buna bağlı kesinti süresini telafi etmek için tesis kredileri sunacağını da açıkladı. Ancak müşteriler, birimlerini yeniden faaliyete geçirmek yerine geri almayı da seçebilecekler.

20 Ağustos’ta yapılan ilk açıklamada ekipmanların 23 Ağustos 2022’ye kadar faaliyete geçirilmesi gerektiği belirtilirken, şirketin Teksas sahası yakın zamanda yeniden faaliyete geçti. Bu lokasyonun eylül ayı sonuna kadar faal bir şekilde çalışmaya başlayacağı belirtildi.

Bu arada Compass, ev sahibi olan ortağının “tesislerinde Compass’ın gerektirdiği kadar performans standartlarını korumaması” nedeniyle British Columbia’dan yine Kanada’daki Labrador tesisine taşınıyor.

“Buradaki madencilerin yerini değiştirme kararı aldık ve gelecek haftadan itibaren yeniden kurulacaklar.”

İşten Çıkarmalar ve İstifalar Yaşandı

Şirket son zamanlarda bazı gelişmeler nedeniyle zor günler geçiriyor. Geçtiğimiz üç ayda bir dava, işten çıkarmalar ve CEO ve CFO’sunun istifası ile uğraşan şirket, eksik ödeme iddiaları sonrasında madencilerini kurtarmak için Maine’de bulunan diğer barındırma sağlayıcılarından birine dava açtı. 

Duyurudan birkaç gün sonra şirket personel sayısını %15 oranında azalttı ve üst düzey pozisyonlarda maaşları %50’ye kadar düşürdü.

Bunun yanında Compass Mining’in eski CEO’su Whit Gibbs ve CFO Jodie Fisher, haziran ayı sonlarında görevlerinden ayrıldılar ve şirket, “birden fazla aksilik ve hayal kırıklığının” madenciliği kolay ve erişilebilir hale getirme nihai misyonunun önüne geçmesine atıfta bulundu.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar