Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67046.01
-0.12%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3458.17
-1.16%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.9
1.98%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $591.6
-1.37%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Madencilik Devi Compass Mining, Teksas’taki Faaliyetini En Üst Düzeye Çıkarıyor!

Şirket, maksimum verim için yeni bir ortaklık kurulduğunu açıkladı.

Clock
Paylaş
Madencilik Devi Compass Mining, Teksas’taki Faaliyetini En Üst Düzeye Çıkarıyor!

Personel işten çıkarmalarını ve maaş kesintilerini duyurmasından kısa bir süre sonra, Compass Mining, Granbury, Teksas’taki veri merkezi için Compute North ile 75 megawatt (MW) gücünde yeni bir ortaklık yaptığını açıkladı.

Kısa süre önce yapılan açıklama, şirketin çalışanlarının %15’ini işten çıkarmasından ve zorlu piyasa koşullarının üstesinden gelmek için üst düzey yöneticilerinin maaşlarında kesintiye gitmesinden sadece iki hafta sonra geldi.

728×90 muhabbit - Madencilik Devi Compass Mining, Teksas'taki Faaliyetini En Üst Düzeye Çıkarıyor!300x250 muhabbit - Madencilik Devi Compass Mining, Teksas'taki Faaliyetini En Üst Düzeye Çıkarıyor!

Ayrıca yeni girişim, haziran ayı sonlarında CEO Whit Gibbs ve Baş Finans Sorumlusu Jodie Fisher dahil olmak üzere üst düzey yöneticilerin istifasının yanı sıra, elektrik faturaları ve barındırma ücretleriyle ilgili ödemeleri kaçırdığı iddiasıyla Maine merkezli barındırma tesislerinden birini kaybetmesini de takip ediyor.

Compass, en yeni büyük ölçekli girişimin ağustos ayında başlayacağını ve birkaç ay daha devam edeceğini söyledi.

Şirketin faaliyetlerini genişletme girişimi, çeşitli yeni nesil Bitcoin madencilik cihazları da dahil olmak üzere, Granbury’deki mevcut Wolf Hollow fabrika sahasına 25.000 uygulamaya özel entegre devre (ASIC) makinenin yerleştirilme planlarını içeriyor.

Compass’a göre, tesis son teknoloji ürünü ve karbon emisyonlarını ve su bağımlılığını azaltmak için gelişmiş tasarımlar ve hava soğutması kullanan 1,1 Gigawatt (GW) kombine çevrim doğal gaz yakıtlı bir tesis tarafından destekleniyor. Veri merkezinin ayrıca tamamen azaltılabilir bir yüke sahip olduğu belirtiliyor. Şirketin bunların yanında Teksas, Ontario, New Mexico ve Florida’daki büyük operasyonları da bulunuyor.

Compass Mining Muhabbit 1200x600 - Madencilik Devi Compass Mining, Teksas'taki Faaliyetini En Üst Düzeye Çıkarıyor!

Ancak Teksas’taki kripto para madencileri, eyalette rekor kıran ve enerji şebekesinde gerginliğe neden olan sıcak hava dalgasının bir sonucu olarak zor bir ay geçirdi. Büyük Bitcoin madencileri, şebekedeki geçiş ücretini azaltmak için eyaletteki operasyonlarını geçici olarak kapatarak veya ciddi şekilde azaltarak Teksas Elektrik Güvenilirlik Konseyi (ERCOT) ile birlikte çalışıyor. Kripto para madenciliği için daha az düzenleyici gözetim ve daha düşük enerji maliyetleri, Teksas’ta oldukça uygun bir ortam yaratıyor.

Madencilik Şirketlerinin Hisseleri Artışta

NASDAQ verilerine göre, yerel madencilik operasyonlarını etkileyen son sıcak hava dalgasına rağmen, halka açık madencilik faaliyetleri iyi performans gösteriyor gibi görünüyor. Piyasa değerine göre en büyük üç madencinin gelirleri temmuz ayı itibarıyla artış yaşamış durumda.

Bunlardan, Marathon Digital geçen ay hisse senedi fiyatında %99,85 artış yaşarken, Riot Blockchain ise geçen ay %65,65 ve Canaan hisseleri %42,27 oranında arttı.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar