Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59076.59
4.27%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3341.44
2.67%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.12
1.96%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $413.5
3.84%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin Madencilik Zorluğu Yüzde 5 Düştü!

Bu duruma Xinjiang bölgesinin aldığı kararların etkili olduğu söyleniyor.

Clock
Paylaş
Bitcoin Madencilik Zorluğu Yüzde 5 Düştü!

Bitcoin’in madencilik zorluğu, hash oranındaki son düşüşün ardından %5,3 düştü. Zincir üstü veriler, ağın madencilik zorluğunun ocak ayının başından beri görülmeyen bir seviye olan 19.8 trilyona düştüğünü gösteriyor.

Madencilik zorluğu, her iki haftada bir, değişen hash hızına uyum sağlamak için madencilik sürecini daha kolay veya daha zor hale getirmektedir.

Binance BannerBinance Banner

30 Mayıs’ta kayda değer bir düşüş yaşadıktan sonra, ağın hash oranı belirli bir süre sabit kalmıştı. Ancak 9 Haziran’da Xinjiang’ın Zhundong Ekonomik ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi’ndeki madenciler, Çin Devlet Konseyi’nin Bitcoin ticareti ve madencilik faaliyetlerini kısıtlama konusundaki üst düzey açıklamasından sonra operasyonları kapatma emri almıştı. Bu haberin ardından, Çin’deki büyük Bitcoin madencilik havuzları, hash oranında ortalama %20’nin üzerinde kayda değer bir düşüş yaşadı.

Bitcoin Hash Oranı

Elde edilen veriler, son düzenlemeden 9 Haziran’a kadar, Bitcoin’in ortalama blok üretim aralığının, blok başına amaçlanan 10 dakikalık aralığa yakın yaklaşık 9.9 dakika olduğunu gösteriyor. Ancak hash oranındaki düşüş nedeniyle 9 ile 14 Haziran arasındaki ortalama blok üretim aralığı 12 dakikadan fazla uzatılmış durumda. Madencilik zorluğundaki bu düşüş, önümüzdeki iki hafta boyunca toplam blok sübvansiyonlarındaki payları artacağından, hala çevrim içi olan madenciler için iyi bir haber olabilir.

Bitcoin’e Elon Musk Müdahalesi

Bitcoin’in fiyatı, Tesla’nın kurucusu ve CEO’su Elon Musk’ın kripto para biriminin piyasa hareketlerini manipüle ettiğini inkar eden tweet’inin ardından pazar gecesi de kayda değer bir yükseliş gösterdi.

CoinTelegraph’ın kendisini piyasa manipülasyonu ile suçlayan yorumlar içeren bir makale hakkındaki tweetine “Bu doğru değil” şeklinde cevap veren Musk şu açıklamayı yaptı:

“Tesla, BTC’nin piyasayı hareket ettirmeden kolayca tasfiye edilebileceğini doğrulamak için varlıkların yalnızca %10’unu sattı. Olumlu bir gelecek eğilimi olan madenciler tarafından %50 temiz enerji kullanımının teyidi olduğunda Tesla, Bitcoin işlemlerine izin vermeye devam edecek.”

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar