Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60995.46
7.09%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3311.84
2.01%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.68
-1.40%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $409.6
3.64%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Bitcoin Madencisi Core Scientific, Celsius Madencilik Teçhizatlarını Kapatıyor!

Dünyayı etkisi altına alan kriz, kripto para madencilik şirketlerini olumsuz etkilemeye devam ediyor. Core Scientific de bu şirketlerden biri.

Clock
Paylaş
Bitcoin Madencisi Core Scientific, Celsius Madencilik Teçhizatlarını Kapatıyor!

Dünyada süregelen krizle birlikte kripto para madencileri de bu durumdan oldukça kötü etkilendiler. Bitcoin madencilik şirketlerinden Core Scientific de kuşkusuz bu şirketlerin başında geliyor. Geçtiğimiz günlerde Bitcoin Madencisi Core Scientific’in Bölüm 11 için iflas başvurusunda bulunduğunu kamuoyuna yansımıştı. Şirketin ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonuna sunduğu verilerde ise önceden düzenlenen iflas mutabakatının bir modülü olarak madencilik şirketinin dönüştürülebilir tahvil hissedarlarından aldığı 75 milyon dolarlık son kredinin 17 milyon dolarlık kısmını taahhüt edeceği yer alıyordu. Şirketin 550 milyon dolardan fazla tahvilinin bir çoğunu elinde bulunduran bir grup alacaklıdan ise 37,5 milyon dolar değerinde ise nakit girişi gerçekleştiği biliniyordu.

Binance BannerBinance Banner

İlginizi Çekebilir: Halka Açık Bitcoin Madencilik Şirketlerinin Borcu 4 Milyar Dolar Oldu!

Core Scientific Celsius’a Ait Çalışan 37 Bin Madencilik Teçhizatını Kapatma Kararı Aldı!

Bildiğiniz üzere Celsius şirketi de kripto para piyasasındaki düşüşler sonrası iflas başvurusunda bulunan şirketlerden biri. Core Scientific şirketi ise kamuoyuna yaptığı açıklamada, Celsius için kabul edilebilir revizyonlar” içeren, “tüm Celsius teçhizatlarının 3 Ocak 2023’ten itibaren kapatılacağını ve geçiş döneminde yeniden başlatılmayacağını” açıkladı. Scientific şirketi 19 Ekim 2022 tarihinde ise Celsius şirketini elektrik faturalarını ödemediğini sonrasında ise 21 Aralık’ta Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunmasına neden olan likidite sorunlarında bu durumun önemli bir payı olduğunu iddia etmişti. Hatta bu durum üzerine 28 Aralık’ta Core Scientific, şirketin elektrik faturalarını ödememesinin sözleşmenin bir ihlali olduğunu belirterek, Celsius’un sözleşmelerini reddetmek için dilekçe vermişti.

Bitcoin madencilik şirketi Core Scientific Celsius ile olan anlaşmasının sona ermesinin, Bitcoin’in 16 bin 700 seviyelerinde olması halinde bünyesine ayda 2 milyon dolar gelir sağlayacağını da belirtti.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin Madencileri, 2022 Yılını Gelir Kayıplarıyla Kapattı!

İflas Eden Bitcoin Madencilik Şirketi Core Scientific’in En Büyük Alacaklısı, BlackRock!

Kripto para dostu olarak tanıdığımız New York merkezli küresel yatırım ve yönetim şirketi BlackRock şirketinin ise Scientific’in en büyük alacaklıları arasında yerini aldığı geçtiğimiz günlerde kamuoyuna yansıyan bilgiler arasındaydı. Core Scientific’in gelecek planlarına bakıldığında ise iflas mahkemesinin yardımıyla borcunun büyük bir kısmını öz sermayeye dönüştüreceği tahmin ediliyor. Madencilik şirketi Core Scientific, şu anlık herhangi bir ekipmanı veya işletme tesisini satmayı düşünmese de geliştirilmekte olan işletim alanlarını satabileceğini belirtiyor.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar