BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Bitcoin Piyasa Hakimiyeti Düşmeye Devam Ediyor!

En son bu tarz bir piyasa hakimiyeti değişikliğinde, boğa sezonu bizi karşılamıştı.

Yayın:

-

düşüş

Bitcoin, Elon Musk’ın Twitter’dan paylaştığı gönderilerin sonucunda düşüş gösterirken, altcoin hakimiyeti yaklaşık üç yılın en yüksek seviyesine geldi.

CoinMarketCap’e göre, bu yazı itibarıyla Bitcoin, kripto para hakimiyetinin %40.3’ünü temsil ediyor. Bu değer, Haziran 2018’den bu yana görülen en düşük değer.

Bitcoin, Ocak 2018’de bir önceki zirvesine uzaklaşırken, altcoinler yükselişe başladı ve Bitcoin’in hakimiyeti %33’lere geriledi.

Altcoinlerin toplam piyasa değeri, geçen haftaki yükselişle neredeyse 1.5 trilyon $’lık tüm zamanların en yükseğine ulaştı. Şu anda bu değer, 1,25 trilyon $ seviyesinde hareket ediyor.

Altcoinlerin Piyasa Hakimiyeti

Son zamanlarda Ethereum’un piyasa hakimiyeti artış göstermeye başladı. Ethereum’un piyasa hakimiyeti, Bitcoin’in neredeyse yarısına ulaşarak %19’un üzerinde bir hakimiyeti temsil ediyor. Ayrıca Ethereum, altcoin piyasasının tamı tamına %32’sini temsil ediyor.

BNB ise toplam piyasa hakimiyetinin %4’ünü temsil ederek 3. sırada yer alıyor. BNB’yi ise %3.3 ile Cardano, %3 ile Dogecoin takip ediyor. Buna karşılık BNB, altcoin piyasalarında %6.7’lik bir hakimiyeti temsil etmekte.

Bitcoin ve Elon Musk Etkisi

Elon Musk, Tesla’nın BTC varlıklarını satışa çıkarabileceğini ima etmesi ile beraber, kısa bir süre içinde %15’lik bir çöküşe sebep olup Bitcoin’in piyasa hakimiyetini düşürmüş olabilir.

Bitcoin, 14 Nisan tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık olarak %35 geride. Bu durumu yaşayan sadece Bitcoin değil, birkaç altcoin daha ciddi geri çekilmeler görmüş durumda. Örneğin Ethereum şu anda 4.350 $’lık tüm zamanların en yükseğinden %24’lük bir düşüş görmüş.

Bazı kripto paralar piyasanın düşüş eğilimine rağmen, yükseliş gösteriyor. Örneğin Cardano 16 Mayıs tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.45 $’a göz kırptı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Haberler