Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59271
5.39%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3324.11
3.02%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.59
0.94%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $406.8
2.19%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin Spekülatörünün BTC Mal Varlığı Şoka Uğrattı!

Twitter’daki bir tartışma sırasında iddialı açıklamalarda bulunan Raoul Pal, yalnızca tek bir Bitcoin’e sahip olduğunu ifade etti.

Clock
Paylaş
Bitcoin Spekülatörünün BTC Mal Varlığı Şoka Uğrattı!

Golden Sachs’ın eski serbest yatırım fonu müdürü ve bir zamanların Bitcoin spekülatörü Raoul Pal geçtiğimiz gün Twitter’da yaptığı bir paylaşımda tüm Bitcoin mal varlığının tek bir Bitcoin’den ibaret olduğunu iddia etti.

Binance BannerBinance Banner

Real Vision ve Global Macro’nun kurucusu ve CEO’su olan Pal’in şaşırtıcı iddiası, Validus Power Corp’tan Greg Foss ile girdiği hararetli bir tartışma sırasında gündeme geldi. Tartışmanın kızıştığı bir noktada BTC mal varlığından söz eden Pal’in açıklamalarının ne derece gerçeği yansıttığı, ne derece abartı içerdiği ise belirsizliğini koruyor.

İlginizi çekebilir: Bitcoin nedir?

Pal ile Foss arasındaki Twitter atışması, Foss’un “Raoul saf,” ve “Raoul hem berbat, hem de bol keseden sallıyor,” gibi Pal’i direkt olarak hedef alan tweetleri ile başladı. Tartışma Pal’in ve diğer kullanıcıların da dahil olması ile kızışınca Pal, Foss gibi insanlar ve Bitcoin topluluğunun “dışlayıcı ideolojisi” yüzünden artık yalnızca tek bir Bitcoin’e sahip olduğunu dile getirdi.

Eski Spekülatör Bitcoin Çevrelerinden Tepki Topladı

Pal’ın bu denli küçük ölçekli Bitcoin mal varlığına sahip olması Bitcoin topluluklarında tepkiye yol açtı. Bitcoin toplulukları Pal’e Ethereum’u “en iyi yatırım aracı” olarak tanımladığı ve ETH’nin eninde sonunda BTC’yi geride bırakacağını ön gördüğünden beri şüpheyle yaklaşıyor.

Topluluğa göre eski spekülatör, duygularının mantığının önüne geçmesine müsaade ediyor, ve bu da yalnızca kendisine zarar veriyor. Synaptic Ventures’ın kurucusu Marc van der Chijs, Pal’in yatırımlarını getireceği kâr oranına göre değil de söz konusu topluluğun yapısına göre belirlemesi Real Vision’da sürekli olarak tekrar ettiği görüşlerine tamamen aykırı bir tutum sergiliyor.

Ancak eski spekülatörün sözleri yalnızca tepki değil, destek de gördü. Pal’in destekçileri eski spekülatörün etkileyici geçmişine dikkat çektiler ve Pal’in kripto para yatırımcısı değil kripto para simsarı olduğunun altını çizdiler.

Tartışmanın Kökleri Pal’in Tahvile dair Görüşlerine Dayanıyor

Pal’in ilk BTC alımı 2013 yılının Kasım ayında gerçekleşti. Eski spekülatör, ilk aldığı BTC’yi 2017’de satışa çıkardı ve bu satıştan 10 kat kâr elde etti. Pal, Mayıs 2021’de sahip olduğu ETH miktarının BTC miktarından çok daha fazla olduğunu doğruladı.

Foss’un Pal’i hedef almasını tetikleyen faktörün, eski spekülatörün bir ticaret aracı olarak enflasyon ve tahvillere yönelik duruşu olduğu ifade ediliyor. Foss, Pal’in kendi ticaret stratejisini konuya yabancı olan yatırımcı adaylarına dayattığını düşündüğü ve bundan rahatsız olduğu belirtiliyor.

Pal ise tahvillere yönelik görüşlerinin bir felsefe değil ticaret tekniği olduğunun altını çiziyor. İlginç olan ise, Pal’in tüm bu tartışmalar sırasında hiçbir tahvile sahip olmadığını da itiraf etmesi.

Kripto para camiasında bir dalgalanmaya yol açan tartışmadan birkaç saat sonra Foss bir tweet atarak özür diledi ve davranışlarından ötürü pişman olduğunu söyledi.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar