Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $57144.76
7.00%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3241.94
2.81%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.91
-0.18%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $394.7
-1.10%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin Suisse, Kripto Bankası Olmak İçin Kolları Sıvadı

Bitcoin Suisse, bankacılık hizmeti vermek istiyor.

Clock
Paylaş
Bitcoin Suisse, Kripto Bankası Olmak İçin Kolları Sıvadı

Bitcoin Suisse,  bankacılık sektörüne atılmayı içeren genişleme planları için, yatırımcılarından yaklaşık 50 Milyon$’lık fon talep etti.

Binance BannerBinance Banner

İsviçre merkezli kripto finans danışmanı olan firma, genişleme planlarını uygulayabilmek için yaklaşık 50 Milyon Frank (51.5 Milyon$) arıyor.

8 Mayıs’ta yayınlanan bildiriye göre, şirket, yatırımcılarına 2025 yılına kadar 1 Milyar Frank değerine ulaşıp, unicorn statüsüne ulaşabileceklerini belirtti.

Şirket, şimdiden 20 Milyon Frank yatırım aldı ve haziran ortasına kadar yatırımcılarına, fon penceresinin açık olduğunu belirtti. Şirket bu tarihe kadar en az 46 Milyon Frank kadar yatırım bekliyor. Eğer her şey şirketin istediği gibi giderse, şirketin sermayesi yaklaşık 100 Milyon Frank olacak. Şirket elde ettiği bu ek sermayenin büyük bir kısmını bankacılık sektörüne yatıracak.

Bitcoin Suisse geçen yılın Temmuz ayında, Bankacılık ve Menkul Kıymet lisansı almak için İsviçre Komitesi’ne başvurmuştu. Ayrıca şirket AB müşterilerine kolayca erişim sağlamak için, Lichtenstein’da bir bankacılık operasyonuna hazırlanıyor.

Ayrıca şirket, öz kaynaklı ticaret, krediler ve farklı satın alım işlemleri için, elinde bulunan fonun bir kısmını tutmayı planlıyor. Geçtiğimiz Ekim ayında firma, bir akıllı sipariş yönlendirme ve algoritmik ticari yazılım olan PanXchange’in sağlayıcısı CoinRoutes’ın hisselerinin küçük bir kısmını kendine katmıştı.

Ayrıca şirket, 2021 senesinde bir STO üretmeyi ve borsada işlem görmesini hedefliyor.

Bildiğiniz üzere Bitcoin Suisse, reklam çalışmalarına çok önem veren bir firma. Geçtiğimiz sene Zürih Havalimanı’nda yaptığı reklam ile bilinirliğini arttıran şirket, aynı sene içinde, reklam amaçlı olarak, Breithorn Dağı’nın tepesinde, Bitcoin ağı üzerinden işlem yaptı.

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar