Muhabbit

Bitcoin ve Ethereum Vadeli İşlem Hacmi Rekor Kırdı!

Bitcoin ve Ethereum vadeli işlemlerinin ticaret hacmi 2021 yılında 32 trilyon doları aşmış durumda.

ethereum bitcoin ath

2021 yılı kripto para ekosistemi için oldukça verimli bir olarak kayıtlara geçmiş durumda. Hem piyasa etkinliği hem de sistem içine birçok büyük oyucunun katılması ile birlikte kripto paralar bilinirlik açısından rekorlar kırdığı bir yıl yaşadı.

Bu kapsamda, veri analitik şirketi The Block Research tarafından elde edilen verilere göre, en büyük kripto para birimleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) vadeli işlemlerinin ticaret hacmi 2021 yılında 32 trilyon doları aşmış durumda.

Aralık ayının son günlerinde elde edilen veriler dayanan bu rakam, 2020 işlem hacimleri ile kıyaslandığında yaklaşık %338 gibi büyük bir artış yaşadı. Geçtiğimiz yıla ait verilere bakacak olursak, Bitcoin ve Ethereum vadeli işlemleri toplam 7 trilyon doların üzerinde bir işlem hacmi gerçekleştirmişti. Bu da 2021 yılının kripto paralar için ne kadar verimli geçtiğinin bir göstergesi kabul edilebilir.

Verile incelendiğinde, mayıs ayı, 2021 yılında hem Bitcoin hem de Ethereum vadeli işlemleri için 4 trilyon doların üzerinde bir toplam değerle en yüksek işlem hacmine sahipti. borsalar açısından ise Binance, hem Bitcoin hem de Ethereum vadeli işlem piyasalarında pazar lideri olarak göze çarpıyor.

2021 yılı aynı zamanda kripto paraların spot işlem ticaret hacimleri için de rekor bir yıldı. Merkezi kripto para borsaları yıl boyunca 14 trilyon doların üzerinde işlem hacmini geride bıraktı. bunun yanında merkezi olmayan borsalar ise 1 trilyon doların üzerinde işlem hacmi gördü.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version