Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56759.57
10.53%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3252.94
5.77%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.19
4.65%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $395.9
0.46%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

Bitcoin Yatırımcıları 2018’den Bu Yana 3’e Katlanmış!

Bitcoin yatırımcıları artıyor!

Clock
Paylaş
Bitcoin Yatırımcıları 2018’den Bu Yana 3’e Katlanmış!

Yakın zamanda yapılan bir anket, Bitcoin yatırımlarının son üç yılda farkındalık, ilgi ve yatırım açısından genç ABD’li yatırımcıların ilgisini çektiğini ortaya koydu.

Küresel analitik ve danışmanlık firması Gallup tarafından yürütülen araştırma, ABD’de BTC sahibi olan yatırımcı sayısının 2018’de %2’den Haziran 2021’de %6’ya çıktığını ortaya koydu. Araştırma, “yatırımcıları” 10.000 $ veya daha fazla yatırımı olan yetişkinler olarak tanımlıyor.

Binance BannerBinance Banner

Bitcoin Yatırımcıları Her Yaşta Artış Gösteriyor!

Ayrıca, 50 yaşın altındaki yatırımcılar arasında Bitcoin yatırımına sahip olanların son üç yılda üç kattan fazla artarak, %13’e çıktığını bildirdi.

Araştırmacılar, Bitcoin’in nispeten mütevazi duruşunun daha ana akım yatırımlarla karşılaştırılabileceğini de belirtti. Anket, ankete katılan yatırımcıların %84’ünün hisse senedi endeks fonlarına veya yatırım fonlarına yatırım yaptığını, %67’sinin bireysel hisse senetlerine ve %50’sinin tahvillere sahip olduğunu bildiriyor.

Anketin sonuçları, 22-29 Haziran 2021 tarihleri arasında Amerika’da 18 yaş ve üzeri 1.037 yatırımcı arasında gerçekleştirilen Gallup Investor Optimism Index anketinden geliyor.

Çalışma, maksimum ±%5’lik bir örnekleme hata oranı ile ABD yetişkin nüfusunun demografik olarak temsil edecek bir şekilde ağırlıklandırılmıştır.

Diğer bulgular, Bitcoin ile ilişkili risk algısının üç yıllık dönemde azaldığını ortaya koyuyor. Neredeyse ankete katılan tüm katılımcılar BTC’yi riskli bir yatırım olarak algılıyor, ancak “çok riskli” olarak nitelendiren oran %75‘ten %60‘a kadar geriledi. Geri kalan %35‘in çoğu Bitcoin’in “biraz riskli” olduğunu düşünürken, sadece çok ufak bir kısım hiçbir risk taşımadığını düşünüyor.

Gallup, Tesla, Square ve Morgan Stanley gibi tanınmış şirketler tarafından Bitcoin’e yapılan yatırımların, Bitcoin’e daha fazla güvenilirlik kazandırabileceği sonucuna vardı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar