Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62056.74
1.68%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3432.52
1.91%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.37
2.72%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $408
0.72%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Morgan Stanley, Kore Borsası Bithumb’ın Hissedarı Olmak İstiyor!

Morgan Stanley’in, Bithumb’dan hisse almak istediği belirtiliyor.

Clock
Paylaş
Morgan Stanley, Kore Borsası Bithumb’ın Hissedarı Olmak İstiyor!

Kore medyasında çıkan haberlere göre, ABD merkezli yatırım bankacılığı devi Morgan Stanley‘in, Kore’nin önde gelen kripto para borsası Bithumb‘da önemli bir hissenin satın alınması için pazarlık yaptığı söyleniyor.

Binance BannerBinance Banner

HaberAju News tarafından 18 Mart tarihinde yayımlandı. Bu gelişmenin Bithumb’ın, Kore’de yaklaşık olarak %10 hissesine sahip olan Bident ile yapılan görüşmede elde edildiği bildirildi.

Konu ile ilgili olarak önde gelen yerel arama motoru Naver’ın 19 Mart tarihli bir makalesinde ise Morgan Stanley’in 300 ila 500 milyar Kore wonu (254 milyon ila 441 milyon dolar) arasında bir miktarla yatırım yapmayı planladığı belirtiliyor. Raporda dikkat çeken bir nokta ise adı bilinmeyen bir Bithumb temsilcisinin, “Morgan Stanley, Bithumb’ın satın alınmasına katıldı” ifadesinin yer alması oldu.

Kripto para analisti Joseph Young‘da bu durumu sosyal medya platformu Twitter’da paylaşarak, Bithumb’ın 2 milyar dolarlık bir değerlemeyi hedeflediğine dikkat çekti.

Yeni ortaya çıkan bu haber, 4 trilyon dolarlık müşteri varlıkları ile varlık yönetiminde dev olan yatırım bankası Morgan Stanley’in 17 Mart tarihinde yaptığı bir açıklamada müşterileri için Bitcoin sahipliğini sağlayan üç fona erişim başlattığını söylemesinden hemen sonra gündeme geldi. Hatırlanacağı üzere Morgan Stanley tarafından yapılan açıklamada bankanın başlatacağı fon için yalnızca varlıklı müşterilerinin erişmesine izin vereceği bildirilmişti. Bunun yanında yatırım firmalarının yeni hisseye hak kazanmaları için bankada en az 5 milyon $ bakiyeye sahip olması ve hesaplarının en az altı aylık olması gerektiği de söylenmişti.

Haberi yorumlayan ABD yatırım bankası JMP Securities’den Devin Ryan, Morgan Stanley’in kripto para dostu fonlarının diğer finans kurumlarının da müşterilerini dijital varlıklara yönlendirmeye ve onları keşfetmeye teşvik edeceğini dile getirdi.

Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar