Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $53489.39
3.76%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3133
2.28%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.47
4.59%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $395.6
2.57%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

SON DAKİKA

Morgan Stanley, Bitcoin Fonlarına Erişim Sunan İlk Büyük ABD Bankası Oldu!

Banka, müşterileri için üç Bitcoin fonuna erişim sunmaya başlayacak.

Clock
Paylaş
Morgan Stanley, Bitcoin Fonlarına Erişim Sunan İlk Büyük ABD Bankası Oldu!

Dev yatırım bankası Morgan Stanley, varlık yönetimi müşterilerine Bitcoin fonlarına erişim sunan ilk büyük ABD bankası oldu.

4 trilyon dolarlık müşteri varlıkları ile varlık yönetiminde dev olan yatırım bankası, 17 Mart tarihinde yaptığı bir açıklama ile müşterileri için Bitcoin sahipliğini sağlayan üç fona erişim başlattığını söyledi.

Binance BannerBinance Banner

Bitcoin’in bir varlık sınıfı olarak kabul edilmesi için önemli bir adım olarak görülen bu hamlenin, Morgan Stanley tarafından müşterilerin kripto para birimine olan talepleri sonrası yapıldığı belirtildi.  

Yapılan açıklamaya göre bankanın şu an için yalnızca varlıklı müşterilerinin fonlara erişmesine izin verecek. Yatırım firmalarının yeni hisseye hak kazanmaları için bankada en az 5 milyon $ bakiyeye sahip olması ve hesaplarının en az altı aylık olması gerekiyor.

Teklif edilen fonlardan ikisi için Mike Novogratz tarafından kurulan kripto para şirketi Galaxy Digital ile üçüncüsü için ise varlık yöneticisi FS Investments ve Bitcoin şirketi NYDIG ile ortaklık kurulacağı bildirildi.

Diğer Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Diğer Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar