Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69769.99
-0.18%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3823.77
2.15%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.84
-3.21%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $614.8
-1.19%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Galaxy Digital Ethereum Fonu için 32 Milyon $ Topladı!

Galaxy Digital fon toplamaya devam ediyor!

Clock
Paylaş
Galaxy Digital Ethereum Fonu için 32 Milyon $ Topladı!

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan gelen verilere göre, Galaxy Digital tarafından başlatılan iki Ethereum fonu, 32.1 milyon $’lık yatırım aldı.

Galaxy Digital, ünlü Bitcoin yatırımcısı Mike Novogratz tarafından yönetilen bir kripto para varlık yönetimi firmasıdır. Galaxy Digital, 2019’da bireysel ve kurumsal yatırımcılar için benzer Bitcoin fonları da oluşturmuştu.

728×90 muhabbit - Galaxy Digital Ethereum Fonu için 32 Milyon $ Topladı!300x250 muhabbit - Galaxy Digital Ethereum Fonu için 32 Milyon $ Topladı!

Delaware menşeli Galaxy Institutional Ethereum Fund, üç yatırımcıdan 22.031.077 $’lık yatırım alırken, Cayman Adaları’na dahil edilen fonun bir başka versiyonu iki yatırımcıdan 10.100.000 $’lık yatırım elde etti.

Bildiğiniz gibi bu fonların amacı, işletmelerin herhangi bir şekilde Ethereum satın almadan Ethereum’a yatırım yapmalarına olanak sağlamaktır. Yatırımcılar fiyatların düşüme riski ile karşı karşıya kalmasına rağmen, Galaxy Digital özel anahtarları yönetme ve güvende tutma konusunda müşterilerine garanti veriyor.

Galaxy Digital’in söylediğine göre, bu garanti %1’lik bir komisyon ücreti ile sağlanıyor.

Grayscale Bitcoin Trust ve Grayscale Ethereum Trust‘ı oluşturan Grayscale Investment, benzer bir ürün modeli ile hatırı sayılır bir başarı elde etti. Elde ettiğimiz verilere göre Grayscale Investment, şu anda dolaşımdaki Bitcoinlerin %3’ünden ve Ethereum’un %2.7’sinden fazlasına sahip.

Galaxy’nin bu fonları başlatmasının en büyük sebebi, insanların bir bankaya bağlı olmadan varlıklar satın almasına ve takas etmesine izin veren merkezi olmayan finans protokollerinden (DeFi) yararlanmaktı.

İlginizi çekebilir: DeFi Nedir?

Şu anda 1540 $ civarında olan Ethereum’un fiyatı, yılbaşından bu yana %63’ün üzerinde artış gösterdi.

Ocak ayının sonunda açıklanan fon, ilk satışını 19 Şubat tarihinde gerçekleştirdi. ABD merkezli fonun minimum yatırım miktarı 250.000 $’ken, Cayman merkezli fona giriş için minimum 100.000 $ gerekiyor.

Akredite yatırımcılar için ayrı bir yatırım aracı olan Galaxy Ethereum Fund, yatırımcıların girebilmesi için nispeten düşük bir fiyata sahip. Galaxy, ilgilenen yatırımcılardan fona girebilmeleri için en az 25.000 $ talep ediyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar