Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56860.85
6.50%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3221.2
2.10%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.77
-0.69%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $392.9
-1.36%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Bitcoin (BTC) Neden Yükseldi? Corona mı Dorsey mi?

“Bitcoin(BTC) fiyatlarının ani yükselişinden kim sorumlu? Jack Dorsey mi? Corona virüs veya Bitcoin(BTC) kaos sever tabiatı mı?” Cevabı aranıyor.

Clock
Paylaş
Bitcoin (BTC) Neden Yükseldi? Corona mı Dorsey mi?

Geçtiğimiz 24 saatten biraz fazla bir süre içerisinde Bitcoin(BTC) fiyatlarının uçmasıyla kafalarda soru işaretleri türedi. Analistler bu konuda birçok farklı görüş içerisinde. Bazıları Jack Dorsey etkisi derken bazıları da Corona virüs salgınından ve Bitcoin(BTC)’in kaos severliğinden bahsediyor.

Binance BannerBinance Banner

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey’e göre Bitcoin(BTC)’in benimsenmesi ve tüm dünyada ticaretinin yapılması durmadı ve durmayacak!

Bitcoin’deki ani yükselişinin ardında yatan sebebin, yükselişten birkaç gün önce Jack Dorsey’in Bitcoin, Lightning Geliştirme Kiti hakkındaki konuşmaları olduğu düşünülüyor.

Dorsey’in Bitcoinin geleceğin parası olduğunu, Square Cyrpto’nun LDK üzerine yoğunlaştığını ve LDK’in Kripto para borsasının kurtuluşu olduğunu söylediği biliniyor.

Peki Ya Corona Virüsü?

Dorsey Etkisi değil de Corona Virüsü veyahut Bitcoin’in kaos severliğinden ötürü olduğunu düşünenler de bir hayli fazla. Özellikle de daha önceki haberlerimizdeki piyasa-salgın hastalık veya piyasa-kaos ortamı örnekleri, bu konunun daha fazla düşünülmesine ve kabul görmesine yol açıyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar