Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66407.88
0.30%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3552.01
0.62%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.98
-0.50%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $605
-0.31%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin’de Transfer Ücretleri 7$’a Kadar Çıktı!

En son Haziran 2019’da 7 $ seviyeleri görülmüştü.

Clock
Paylaş
Bitcoin’de Transfer Ücretleri 7$’a Kadar Çıktı!

Bitcoin (BTC) transfer ücretlerinde önemli bir yükseliş mevcut.

Halving sonrasında madencilerin blok ödüllerinin yarı yarıya azalması ile birlikte artışa geçen transfer ücretleri an itibariyle 7 $’a dayanmış durumda. ortalama scaled - Bitcoin'de Transfer Ücretleri 7$'a Kadar Çıktı!

728×90 muhabbit - Bitcoin'de Transfer Ücretleri 7$'a Kadar Çıktı!300x250 muhabbit - Bitcoin'de Transfer Ücretleri 7$'a Kadar Çıktı!

Madencilerin blok başına kazandıkları ödüllerin azalması ile birlikte yükselişe geçen transfer ücretleri, en son 3 Haziran 2019 tarihinde bu seviyeye ulaşmış durumdaydı.

Ödüllerin azalması sebebiyle madencilerin gelirlerinin önemli bir kısmı transfer ücretlerine kaymış durumda. Bu durum transfer ücretlerinin yükselmesinin ardındaki sebep olabilir.

Ocak 2018’de 35 $

Hatta bazı analizlere göre madenci gelirlerinin yüzde 17’si transfer ücretlerinden gelmekte. Bu oran ise oldukça yüksek. Bitcoin madenciliği tarafında transfer ücretlerinin gelirdeki payı, Ocak 2018 tarihihinden bugüne en yüksek oranına ulaşmış durumda. Bitcoin için 20,000 $’a yakın tarihi zirvenin yaşandığı dönemde transfer ücretleri zirve yapmış ve 35 $ seviyelerine kadar çıkmıştı. Hatta transferinin hızlı gerçekleşmesi için 35 $’dan çok daha fazla komisyon ödeyenler bile olmuştu.

Blok ödüllerinin azalması ile transfer ücretlerinin yükselmesi beklenmesine rağmen, yüksek transfer ücretleri kullanıcıların transfer için Bitcoin ağını kullanımı açısından önemli sorunlar yaratma potansiyeline sahip.

Önümüzdeki dönemde transfer ücretlerinin yükselmeye devam etmesi halinde, transfer için Bitcoin ağını kullanan kişilerin tercihleri önemli oranda değişebilir.

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar