Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56819.78
2.61%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3234.58
0.50%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.23
-0.93%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $395.3
-1.57%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin’i Yalnızca Beklenmedik Bir Şey Durdurabilir!

Analistlere göre beklenmedik birşey olmadığı takdirde, Bitcoin yükselişini sürdürecek!

Clock
Paylaş
Bitcoin’i Yalnızca Beklenmedik Bir Şey Durdurabilir!

Bloomberg analistlerine göre, Bitcoin (BTC) ancak “beklenmedik bir şey” tarafından durdurulursa değer kazanmayı bırakabilir.

Kıdemli stratejist Mike McGlone, 19 Ağustos’ta önde gelen Bloomberg İstihbarat Emtia görevlisinin bir analizini tweetleyerek, BTC ile ilgili net bir yükseliş durumunun olduğunu açıkladı.

Binance BannerBinance Banner

Bloomberg: BTC Fiyatı Değer Kazanmaya Devam Edecek

Bitcoin, bu yılın en yüksek seviyesi olan 12.400 $‘a ulaşan fiyat artışları sayesinde son haftalarda ana akım yatırım varlığı bilincine tekrardan girdi.

Mütevazi bir düşüşe rağmen, kazançlar geniş ölçüde muhafaza edildi. Analistler ise, yörüngenin kısa vadenin ötesinde yükseliş yönüne doğru baktığına neredeyse eminler.

Analistler konu hakkında, “Bitcoin’in son on yılın çoğunda yaptığı şeyi yapmayı bırakması için beklenmedik birşey olması gerekiyor.” dedi.

Talep ve benimseme ölçütleri, kripto varlığının benzersiz sabit arz niteliği karşısında olumlu olmaya devam ediyor.

Grafikler, Bitcoin’in şu anda rekordaki en dar Bollinger Band senaryosu içinde olduğunu doğruluyor. Bu, durum Bollinger Band’in yaratıcısı John Bolllinger’in mevcut yükselişi “mükemmel resim” olarak tanımlamasından sonra yaşandı.

Güvenli Limanların Yükselişi

Bloomberg, son yayınlarında giderek daha fazla Bitcoin yanlısı bir duruş sergilemeye başladı. Bu ayın başlarında Bloomberg, Bitcoin’in fiyatının “daha spekülatif” olarak tanımladığı Ethereum gibi altcoinlere göre yükselmesine sebep oldu.

Ayrıca, Bitcoin’in altının altı katı bir fiyatla yükselme kazandığını unutmamak gerekli. Bitcoin bu yükselişini yaşarken altının ons fiyatı yaklaşık 2,050 $ civarındaydı.

Bitcoin’in hala ilişkili olduğu değerli maden konusunda McGlone pazartesi günü bir açıklama yaptı. Açıklamada McGlone, “Boğaların üstünlük sağmalaya devam edeceğini” söyledi.

Bildirilenlere göre, ABD dolarının zayıflamaya başlaması, güvenli liman varlıklarını besliyor gibi görünmekte. Bu durum USD para endeksinin iki yılın en düşük seviyesine ulaşması ile birlikte artışa geçti.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar