BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

PlanB’ye Göre Bitcoin İçin Boğa Sezonu Geliyor!

PlanB’ye göre 2012 ve 2016 halvingi sonrasında yaşanan fiyat artışı yine yaşanacak!

Yayın:

-

boğa

Dünyanın en ünlü Bitcoin fiyat tahmin aracının yaratıcısı, en büyük kripto para biriminin boğa sezonuna girdiğini iddia etti.

Bitcoin fiyat analisti PlanB, 18 Ağustos tarihinde attığı bir tweette, 64’lük bir göreceli güç endeksi (RSI) tablosu paylaşarak boğa sezonunun “doğrulandığını” söyledi.

PlanB: BTC “Güçlü Görünüyor”

RSI, Bitcoin’in belirli bir fiyat noktasında aşırı alınıp alınmadığın veya aşırı satılıp satılmadığını belirlemek için kullanılan bir göstergedir.

Görünüşe göre Bitcoin’in mevcut davranış senaryosu, önceki halving döngülerini taklit ediyor. 2012 ve 2016 yıllarında ki RSI değerlerine göre, Bitcoin, halving sonrasında ciddi bir artış yaşamış.

PlanB, “#Bitcoin güçlü görünüyor, RSI 64, boğa piyasasını onayladı” dedi.

BTC / USD, Pazartesi günü aniden seviye koruma amaçlı bir hareketin ardından, 12.000 $’lık desteği koruyarak yorumcuları şaşırttı.

Bazı analistler tarafından, Bitcoin’in bir sonraki önemli seviyeleri, 13.000 $ ve 14.000 $ olarak bildirildi. Bu fiyat seviyelerin üstüne çıkılması, Bitcoin’in fiyatını tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru itecektir.

Bitcoin son iki hafta içinde güvenli liman olan altından ayrı bir hareket çiziyor. Ancak bir teori, her iki varlığın neden bu denli iyi performans gösterdiğini açıklıyor.

Görünüşe göre ABD dolarının zayıflaması, ABD doları endeksine göre bir çöküşün habercisi olabilir.

Endeks, ABD ticaret ortaklarının para birimlerine karşı doların gücünü ölçer. Analist Mati Greenspan’in belirttiği gibi, değer şu anda son iki yılın en düşük seviyelerinde.

Altın yatırımcısı Peter Schiff ise ABD doları için şunları söyledi:

ABD dolarının zayıflaması devam ediyor ve Dolar Endeksi Mayıs 2018’den bu yana ilk kez 92.50’nin altına düştü.

Federal Bezerv, ileriye dönük olarak daha yükse enflasyon görme konusunda eğilime sahip. Bu da analistlerin daha önce söylediği gibi güvenli limanların artışına sebep olacak.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Pompliano Servetinin %80’inin Bitcoin Olduğunu Açıkladı!

Anthony Pompliano, Bitcoin’e güveniyor!

Yayın:

-

Anthony Pompliano

Bir Bitcoin sever olan Pompliano, ticaret yatırımlardan kripto para birimlerine kadar finans alanındaki her şeyi tartıştığı kendi podcast şovu “The Pomp”un sunuculuğunu üstleniyor. Gösterisinin özel bir bölümünde, Pompliano dinleyicilerinin sorularını yanıtladı ve yakın zamanda varlıklarının %80’ini Bitcoin’e dönüştürdüğünü açıkladı.

Pompliano’nun servetinin geri kalanı, nakit, emlak ve yeni kurulan şirketler gibi diğer varlıklar üzerinde bulunuyor. Buna ek olarak, risk sermayesi şirketlerinin çoğu kripto paralar ile ilgili olduğundan, Pompliano’nun Bitcoin servetinin, toplam servetinin %80’inden fazla olabileceğine dair düşünceler var.

Özel podcast bölümüne göre Pompliano, 2019 senesinde Kevin O’Leary’nin tavsiyesine uymadı. O’Leary’ye göre, yatırım yapmak, kişinin tüm servetini Bitcoin’e aktarmak anlamına gelmiyor.

Pompliano bu düşünceyi reddetmek ile kalmadı, aynı zamanda Bitcoin varlıklarını artırdığını da söyledi. Yatırımcı, daha önce servetinin yarısını BTC’de tutarken, bu miktarı %80’e çıkardı. Pek çok piyasa uzmanına göre, Bitcoin önümüzdeki yıllarda değer kazanacak ve Pompliano, Bitcoin’den kar ettiğini birçok durumda açıkça gösterdi. Ünlü yatırımcı, geleneksel güvenli liman varlığı altın ile karşılaştırıldığında Bitcoin’in neden yükseliş için hazır olduğunu açıkladı ve şunları söyledi:

Altın, sağlam para ilkelerinin analog uygulamasıdır ve Bitcoin, sağlam para ilkelerinin dijital uygulamasıdır. Altın, son 20 yılda inanılmaz işler yaptı, ancak tarih, bir şeyin dijital versiyonunun daha büyük, daha iyi ve daha popüler olabileceğini gösteriyor.

Pompliano, Jim Cramer’ı İkna Etmiş!

Pompliano, Bitcoin konusunda benimseme belirtileri gösteren tek kişi değil. Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı, aynı zamanda CNBC’den Jim Cramer’ı ana akım kripto birimine dahil etmeyi başardı.

“Mad Money” programının sunucusu ve hevesli bir yatırımcı olan Cramer, Bitcoin’e yatırım yaptığını açıkladı. İddialara göre Pompliano, Cramer’ı bu kararında etkilemiş. Deneyimli yatırımcı, daha önce ekonomik enflasyon sırasında fon sağlamanın en iyi yolunun altın, sanat ve emlak gibi varlıklardan geçtiğini söylüyordu. Ancak o zamandan bu zamana değişimler oldu ve bu yatırımların arasında kripto paralar da var.

Bakalım Pompliano’nun bu tür söylemleri, ünlü yatırımcıların ilgisini çekecek mi?

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Elrond eGold Artık Trust Wallet’ta!

Elrond eGold, Trust Wallet’ta!

Yayın:

-

egold

Elrond Network’ün yerel tokenı eGold, Binance’in 5 milyon kullanıcısı olan Trust Wallet’ta kullanıcılara sunuldu!

Gelişmeyi Twitter hesaplarından duyuran Elrond Network ve eGold 5 milyon kullanıcı kitlesine erişebileceği için memnun görünüyor.

Bildiğiniz üzere Trust Wallet, Binance’in sahip olduğu popüler bir kripto cüzdanı. Elrond, paylaştığı blog yazısında bu entegrasyonun kendileri için bir kilometre taşı olduğunu söylüyor.

Bunun dışında, Elrond Twitter hesabından, bir ödül havuzu oluşturduklarını duyurdu. Bu adrese, Twitter hesabınızı ve Trust Wallet hesabınızı bağlarsanız, 30.000 $’lık ödül havuzundan yararlanabilirsiniz.

Elrond ve eGold Nedir?

Elrond, veri hacimleri ve ölçekleme hızında 1000 kat iyileştirme sağlamak amacı ile tasarlanan bir blockchain projesidir. Elrond’u rakiplerinden ayıran iki ana özelliği var. Yeni bir uyarlanabilir durum paylaşma mekanizması ve güvenli fikir birliği mekanizması ile doğrusal ölçeklenebilirliği sağlayan Proof of Stake algoritması. Bu şekilde, Elrond, 6 saniyelik süreler içinde 15.000’e kadar işlemi onaylayabiliyor. eGold ise, bu protokolün çalışmasına yardımcı olan, ağın yerel tokeni olarak görev almaktadır.

Trust Wallet Hakkında

Trust Wallet, 5 milyonda fazla kullanıcıya sahip olan bir mobil cüzdandır. Uygulama, iOS ve Android cihazlarda mevcuttur. Ayrıca uygulama üzerinden kripto birimi satın alabilir, saklayabilir, fiyatları görüntüleyebilir ve ticaretini yapabilirsiniz.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.