BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Bitcoin’in Fiyat Hareketinin Sebebi Coinbase Olabilir mi?

Yayın:

-

Bitcoin'in fiyat

Bitcoin’in fiyat hareketinin aşağı doğru şekillenmesi ile beraber BTC’nin fiyatı uzun zamandır ilk defa 33.000 $’ın altına düştü.

Coinbase Premium Sebep Oldu!

TradingView’dan elde ettiğimiz veriler, BTC / USD’nin Perşembe günü düşüş trendine devam ettiğini ve Bitcoin’in gün içinde %7 düştüğünü gösteriyor.

BTC / USD 1 Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Salı gününden itibaren Bitcoin’in fiyat hareketini etkileyen son hamle, Amerika Birleşik Devletleri menşeli kripto para borsası Coinbase’in profesyonel ticaret uygulaması Coinbase Pro‘da satışların artmasıyla gerçekleşti.

Coinbase Premium endeksinin düşüş uyarıları vermesi, Coinbase Pro’da büyük bir hacim artışına sebep olmuş gibi görünüyor.

Blockchain analitik kaynağı CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, üstteki grafik için, “BTC satan kişiler, Coinbase’den gelmiş gibi görünüyor. Coinbase Premium endeksi bir saattir negatif değer gösteriyor.” dedi.

Balinaların Savaşı!

Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasından bu yana bir başka eğilim, küçük yatırımcılardan balinalara para transferiydi. Balinalar her fiyat geri çekilişinde BTC satın almaya devam etti.

Bunca satışa rağmen, Grayscale Çarşamba gününün sonunda şirket bakiyesine 8.000 BTC daha ekledi. Bu rakam madencilerin bir günde çıkardığı BTC miktarından kat kat fazla.

Ne dersiniz, borsalardaki kırmızı oklar tersine ne zaman geri döner?

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Muhabbit Market Cap için: Muhabbit Market Cap

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Haberler