Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66116
0.34%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3394.15
-1.39%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.02
-3.11%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $581.3
-0.26%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin’in kurumsal yatırım rolü nedir?

Clock
Paylaş
Bitcoin’in kurumsal yatırım rolü nedir?

Jefferies’in Baş Stratejisti Chris Wood, Bitcoin’in kurumsal yatırımlar için bir değer saklama aracı olarak önemli bir rol oynadığını belirtti. Wood, Bitcoin’e yapılan sermaye tahsisinin kripto paranın değer saklama kapasitesinden kaynaklandığını vurguladı.

Ayrıca, G7 ülkelerindeki para politikalarının zayıflığına dikkat çekerek, Bitcoin’in güvenli bir liman olarak öne çıktığını ifade etti.

728×90 muhabbit - Bitcoin'in kurumsal yatırım rolü nedir?300x250 muhabbit - Bitcoin'in kurumsal yatırım rolü nedir?

Bitcoin, enflasyon koruması olarak öne çıkıyor

VanEck Araştırma Müdürü Matthew Sigel, Wood’un, Bitcoin’in doların çöküşüne karşı bir koruma sunduğunu düşündüğünü belirtti. Wood, ABD Dolarının çöküşünden hem altının hem de Bitcoin’in fayda sağlayabileceğini açıkladı. Yatırımcıların bu varlıklara sigorta olarak yaklaşması gerektiğini vurguladı. Jefferies, Bitcoin’i daha önce de bir hedge ve finansal alternatif olarak gördü ve yatırımcıları portföylerinin %10’unu Bitcoin’e ayırmaları konusunda tavsiye etti.

SkyBridge Capital’den Anthony Scaramucci, Bitcoin’in sabit arzı ve uzun vadeli değer saklama potansiyeline dikkat çekti. Scaramucci, Bitcoin’i altınla kıyaslayarak altının endüstriyel kullanımının değerinin küçük bir kısmını oluşturduğunu, ancak genel olarak bir değer saklama aracı olarak görüldüğünü belirtti. Fakat Bitcoin karşıtı eleştirmen Peter Schiff, Bitcoin’in yavaş hız ve yüksek işlem maliyetleri nedeniyle günlük kullanımda engeller oluşturduğunu söyledi. Buna rağmen spot Bitcoin ETF’lerinin tanıtılmasıyla, Bitcoin’in kurumsal yatırımcılar arasında benimsenmesi artış gösterdi.

Jefferies Hakkında

Jefferies, dünya genelinde finansal hizmetler sunan ve özellikle yatırım bankacılığı, varlık yönetimi ve sermaye piyasaları alanında faaliyet gösteren büyük bir yatırım bankasıdır. 1962 yılında kurulan şirket, yatırım danışmanlığı, birleşme ve devralmalar, finansal danışmanlık, hisse senedi ve sabit gelirli ürünler gibi geniş bir yelpazede hizmet sunar. Coingape

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar