Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56220
9.19%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3225.86
4.04%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.47
6.30%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $399.6
3.63%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin’leriniz İle Özel Uçuş Yapmak İster Misiniz?

Bitcoin kullanım alanları her geçen gün artıyor.

Clock
Paylaş
Bitcoin’leriniz İle Özel Uçuş Yapmak İster Misiniz?

Kripto para kullanıcıları, özel jetlerle daha sık uçmak için Bitcoin kullanmaya başladı.

Havacılık şirketi Privatefly, firmanın satışlarının yaklaşık %20’sinin geçen ay kripto para birimleri ile ödendiğini ve bu oranın %13’ünün Bitcoin ile yapıldığını açıkladı. Privatefly ayrıca Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH ) ve dört adet stablecoin (GUSD, USDC, PAX ve BUSD) ödemelerini destekliyor.

Binance BannerBinance Banner

Privatefly şirketinin verilerine göre, son zamanlarda dijital varlıklarla uçuş satın alma işlemi hızla arttı. Şirket birkaç yıl önce, uçuşlar için kripto ödemeleri payının % 1-2 oranından 2021’in ilk ayında % 13’e yükseldiğini belirtti.  

Şirket, Privatefly’ın 2014’ün başlarında Bitcoin kabul etmeye başladığını ve o zamandan beri kripto para birimi desteğini genişlettiğini söylüyor. Şirket, tek seferlik uçuşlar veya üyelikler için Bitpay kullandığını ve bu hafta yeni bir Bitcoin programı başlattığını duyurdu. Bitcoin Jet Hesabı adı verilen yeni program kapsamında Privatefly, müşterilerin BTC’lerini tutmalarına, aynı anda bir üyelik açmalarına ve kripto paralarda tutulan fonları tutmalarına olanak sağlayacak.

Privatefly CEO’su Adam Twidell yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Yıllardır Bitcoin ödemelerini kabul ediyoruz. Müşterilerimizin çoğu Bitcoin kazanımlarını kullanmak isteyen müşterilerdir, diğerleri ise gelecekteki artış beklentisiyle kripto para birimlerini elinde tutmak isteyenlerden oluşuyor. Bu nedenle, bizimle Bitcoin’de bir üyelik alıp hesap fonlarını geleneksel para birimine dönüştürmenin yanı sıra artık hesap fonlarının Bitcoin’de kalmasına izin veren bir üyelik programı sunuyoruz.”

Son zamanlarda, Credit Suisse Group AG, BNP Paribas SA ve diğer bazı finans kurumları, özel jetlere olan talebin büyük ölçüde arttığını ve 2021 boyunca devam etmesi gerektiğini söyledi.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar