Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $52165.95
1.34%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2997.99
2.71%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.28
-1.31%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $353.7
0.45%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Bitfinex, Yeni Ödeme Sistemi Bitfinex Pay’i Duyurdu!

Borsa, yatırımcılar için yeni ödeme ağ geçidini başlattı.

Clock
Paylaş
Bitfinex, Yeni Ödeme Sistemi Bitfinex Pay’i Duyurdu!

Kripto para borsası Bitfinex, yatırımcılara yönelik olarak Bitfinex Pay adında yeni bir ödeme ağı başlattığını duyurdu.

Yapılan açıklamada yeni hizmetin, çevrim içi yatırımcıların Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile Ethereum ve Tron blok zincirleri aracılığıyla Tether (USDT) cinsinden kripto ödemeleri almalarına yardımcı olmayı amaçladığı belirtiliyor. Bunun yanında Bitfinex Pay’in, Lightning Network üzerinden Bitcoin ödemelerini de desteklediği belirtildi.

Binance BannerBinance Banner

Bitfinex, yeni hizmetiyle PayPal gibi şirketleri borsaya çekmek istediğini söyledi. Bilindiği üzere PayPal henüz kripto para ödemelerini desteklemiyor, ancak şirket daha önce kriptoyu bir finansman seçeneği olarak eklemeyi ve Venmo uygulamasına entegre etmeyi planladığını duyurmuştu.

Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Teknoloji ve ödeme alanlarında yerleşik devleri üstlenmeyi, kripto para ödemelerini ana akım haline getirmek için teknoloji bilgimizi geliştirmeyi hedefliyoruz. Bitfinex Pay ile çevrim içi yatırımcıların ödemeleri kripto para olarak almaları için sezgisel ve sorunsuz bir yol yarattık.”

Bitfinex Pay’i kullanmak isteyen yatırımcıların, kripto para ödemelerinin doğrudan yatırılacağı borsada bir hesap açmaları yeterli olacak. Bitfinex tarafından yapılan açıklamada, müşteri başına maksimum ödemenin 1.000 $ ile sınırlandığı belirtildi.

Bitfinex, hizmeti kullanmak için herhangi bir işlem ücreti olmadığını belirterek, herhangi bir blok zinciri işlem ücretinin yatırımcılar ve müşterileri tarafından karşılanacağını da sözlerine ekledi.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar