Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66387.67
0.25%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3552
0.64%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.02
0.10%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $605
-0.33%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

OKCoin, Bitcoin Lightning Network’ü Entegre Edecek!

Kullanıcılar, daha düşük ücretlerden ve daha hızlı onay sürelerinden yararlanabilecek.

Clock
Paylaş
OKCoin, Bitcoin Lightning Network’ü Entegre Edecek!

ABD merkezli kripto para borsası OKCoin, 22 Ocak tarihinde yaptığı bir açıklama ile 2021 yılının ilk çeyreğinde platformunda Bitcoin Lightning Network için destek sunacağını duyurdu.

728×90 muhabbit - OKCoin, Bitcoin Lightning Network'ü Entegre Edecek!300x250 muhabbit - OKCoin, Bitcoin Lightning Network'ü Entegre Edecek!

Borsa, blog gönderisinde, yeni çözümün Bitcoin için daha hızlı işlem yapılmasını sağlayacağını ve ücretlerini % 99’a kadar azaltacağını belirtti.

Bitcoin, özellikle boğa piyasalarında ağ tıkanıklığına ve yüksek işlem ücretlerine neden olabiliyor. Lightning teknolojisi, Bitcoin blok zincirini daha verimli kullanarak bu sorunu çözüyor. Şu anda, zincirdeki Bitcoin’i çekme işlemleri yaklaşık 10 dolara mal oluyor, ancak Lightning Network entegrasyonu, ağın yönlendirmesine ve likiditesine bağlı olarak bu ücreti 1 sente kadar düşürebilecek.

Borsa, kullanıcılara çözümü kullanmak isteyip istemediklerini seçme ayrıcalığını vereceğini, müşterilerin işlem yapmak için Lightning Network kullanma zorunluluğu olmayacağını bildirdi.

Bilindiği üzere Lightning Network, Bitcoin blok zincirinin üzerine başka bir işlem katmanı ekleyerek kullanıcıların hızlı ve güvenilir bir şekilde zincir dışı ödemelere katılmaları için erişilebilir bir yol sağlamayı amaçlamaktadır. Kullanıcılar bu katmanda taraflar arasında ödeme kanalları oluşturabilmektedir.

OKCoin CEO’su Hong Fang, gelişmeyle ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Teknoloji analizimizin bir parçası olarak, düğümlerin gücünü ve kalitesini değerlendirdik ve şimdi ağın, yüksek hacimli para çekme ve para yatırma işlemlerine sahip bir borsaya katılacak kadar güçlü olduğunu düşünüyoruz.”

Bu gelişme ile OKCoin, bu yılın sonlarında ağ için destek sağlayacağını duyuran Bitfinex, Kraken ve CoinCorner gibi kripto para borsalarının arasına katılmış oldu.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar