BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

BitGo CEO’su: Devalüasyondan Kaçınmak İçin Bitcoin’e Yatırım Yapın!

BitGo CEO’su pandemi dolayısıyla yaşanan Devalüasyon konusunda tavsiyeler verdi.

Yayın:

-

BitGo

Kripto para birimi varlık yöneticisi BitGo firmasının CEO’su, corona virüs pandemisinin insanları itibari para biriminden ziyade altına ve Bitcoin’e yatırım yapmasına zorlayacağını söyledi.

Mike Belshe, 12 Ağustos tarihinde attığı bir tweet dizisinde, yatırımcılara portföylerinin en az %3’ünü Bitcoin’e çevirmesini söyledi.

Belshe: Yatırımcılar Nakitten Altına ve Bitcoin’e Geçecek

Belshe, dünyanın dört bir yanında karantina koşullarına yeniden gireceğimizi söyledi. Belshe, Amerika Birleşik Devletleri’nde hükümetin bu politikayı kullanarak kendisini bir çıkmaza soktuğunu söyledi.

Hükümet, siyasi istikrar için karantinayı sürdürmeye zorlanıyor ve bu durum onları daha fazla para basmaya zorlayacak. Kurumsal yatırımcıların hareketleri buna işaret ediyor ve devalüasyonun nakdi elde tutmayı zorlaştıracağının da farkında.

Milyar dolarlık MicroStrategy şirketi, Bitcoin’i ana rezerv varlığı olarak benimsediğini doğruladığı için, Belshe’nin söylemleri daha da dikkat çekecek gibi görünüyor.

MicroStrategy’nin 250 milyon dolarlık yatırımı, değişimin ayak sesleri olarak nitelendirildi. Ayrıca BitGo CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’in benzersiz özelliklerine övgüler yağdırdı.

Belshe sözlerine, “Yatırımcılar alternatif varlıklar arıyorlar ve bu Bitcoin ve Altın olarak görünüyor” diye devam etti.

Şu anda Bitcoin’e sahip değilseniz net mal varlığınızın en az %3’ünü Bitcoin’e yatırmanızın zamanı geldi. Bu hayatınız boyunca göreceğiniz en düşük riskli yatırımdır.

12 Ağustos İtibarıyla 2020 Makro Varlık Getirileri Kaynak: Skew

Bildiğiniz üzere, karantina sürecinin arkasındaki isimler, önde gelen Bitcoin destekçileri tarafından ağır bir şekilde eleştirilmişti.

Özellikle, “The Bitcoin Standart” kitabının yazarı Saifedean Ammous, önlemi, bir ülkenin nüfusu için uzun vadede Corona virüsten zararlı olacağı için ağır bir şekilde eleştirdi.

Eleştiri, Ammous’un kitabında yer alan durumlardan ve Henry Hazlitt’in “Economics in One Lesson” gibi harcama ve borçlanmaya dayalı ekonomi politikasını eleştiren durumlardan kaynaklanıyor.

Enlasyonist itibari para birimi ile azalan refah arasındaki ilişki, Bitcoin’in, gelecek için tasarruf etmek isteyenler için tek çözüm olduğu anlamına geliyor.

Bu hafta, veriler Bitcoin fiyat hareketleri ile genişleyen merkez bankası bilançoları arasındaki korelasyonu gösterdiğinde, bu durum daha da netlik kazandı.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Japon E-Spor Şirketi Oyuncularına Kripto İle Ödeme Yapıyor!

SBI’dan görülmemiş bir karar!

Yayın:

-

sbi holdings

Japon finans kuruluşu SBI Group’un bir yan kuruluşu olan SBI E-Sports, oyuncularının risk sermayesi şirketi VC Trade ile yaptığı sponsorluk anlaşmasının bir parçası olarak kripto ile maaş alacağını duyurdu.

Resmi açıklamaya göre, şirketin dijital para birimlerini de kullanan e-spor oyuncuları arasındaki varlığını güçlendirmek için oyuncu maaşları, itibari para yerine Ripple ile ödenecek.

Uzun süredir Ripple ile ortaklığı olan SBI E-Sports, bu sponsorluk anlaşmasının portföyünü blockchain endüstrisi içerisinde çeşitlendirmenin bir yolu olduğunu söyledi. Hedefleri ise, “müşteri odaklılığına dayalı bir şekilde sağlıklı bir pazar oluşturmak, beslemek, fiyatları iyileştirmek ve likiditeyi genişletmektir.”

CoinMarketCap’e göre XRP, 10.827.898.158 $’lık bir piyasa değerine sahip. Bu piyasa değeri Ripple’ı piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi yapıyor.

2019’da Ripple’ın geliştirici ekosistemi Project Xpring ve oyun merkezli blok zinciri platformu Forte, oyun geliştiricilerini desteklemek için ortaklaşa 100 milyon dolarlık bir fon oluşturdu.

Blockchain eğlence stüdyosu Virtually Human Studio’nun Gelişme Müdürü Mac Ocampo, daha önce “tüm oyuncular kripto kullanıcıları değildir ve tüm kripto kullanıcıları oyuncu değildir” diye yakınıyordu. Ocampo’nun bahsettiği bu durum, oyun endüstrisi ve blockchain endüstrisinin karşılaştığı en büyük zorluktu.

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Vitalik Buterin, Kendi Uygulama Mağazasını mı Oluşturacak?

Vitalik Buterin, App Store mu kuracak?

Yayın:

-

uygulama

30 Eylül 2021 tarihinden itibaren, Google App Store’daki tüm uygulamalara, tüm Uygulama İçi Satın Alımlar için Google’ın ödeme sistemini kullanma zorunluluğu getirilecek ve teknoloji devi her satın alımdan %30 kesinti yapacak.

Apple’ın App Store üzerindeki tüm uygulamalar için Uygulama İçi Satın Alımlar tekeline yönelik stratejiyi yakından inceleyen rapor, Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’i Play Store ve App Store hakimiyeti ile mücadele etmek için rekabet ihtiyacını yeniden düşünmeye sevk etti.

Google’ın Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Sameer Samat’a göre:

Hangi tür işlemlerin Google Play’in faturalandırma sisteminin kullanılmasını gerektirdiği ve mevcut durumun kafa karışıklığına neden olduğu konusunda bir takım geri bildirimler aldık. Tüm geliştiricilere tutarlı ve adil bir şekilde uygulanabilmeleri için politikalarımızın net ve güncel olduğundan emin olmak istiyoruz. Bu nedenle, uygulamalarda dijital ürünler satan tüm geliştiricilerin Google Play’in faturalandırma sistemini kullanması bir gerekliliktir.

Buterin’in tepkisine göre, yeni politika, Rus geliştiriciyi “merkezsiz itibar sistemleri”ni denemeye itebilir. Bu ciddi bir şekilde düşünülmezse, daha merkezi bir aracının ortaya çıkmasına yol açabilir.

Vitalik Buterin konu hakkında şunları söyledi:

Açıkçası, sadece kendi uygulama mağazamızı kurmalıyız ve dolandırıcılıkları ortadan kaldırmak için merkezi olmayan sistemleri denemeliyiz.

Reddedilmesine rağmen, yeni politika bazı blockchain severleri arasında tartışmaya yol açtı.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.